×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
7. maijs, 2012
Drukāt

Sekunžu desmitdaļu intriga Apē

_mg_5657

Vaidavas kausa 39. izcīņa Apes mototrasē izvērtās ļoti sīvām cīņām bagāta, bet trīs prestižāko klašu vērtējumā uzvarēja Augusts Justs, Dāvis Ivanovs un Etjēns Bakss ar Kasparu Stupeli.

“Ir gandarījuma sajūta par paveikto un izdevušos sacīksti. Abas dienas bija lielisks laiks un vispār – pastaigājot pa trasi, šķita – atmosfēra kā vecos labos laikos. Spēcīgs dalībnieku sastāvs, profesionāla tiesnešu komanda, Ērika Fogela balss trasē – lietas, kas šīs sajūtas tikai pastiprināja. Un kas par cīņām trasē! Ekipāžu klases cīņas atrisinājums priekšpēdejā līkumā skatītājiem bija kā saldais ēdiens. MX2 klasē cīņa par pjedestālu bija sekunžu desmitdaļās. Jānis Kārkliņš sasniedza jaunu rekordu lielajā tramplīnā – 49 metri. Tie lidojumi bija ļoti iespaidīgi. Šāda mēroga pasākumi Apē ir liels notikums un tā tas bija arī šoreiz. Liels paldies visiem, kas palīdzēja vai naudā, vai graudā. Tādi atbalstītāji mums ir apmēram simts. Bez viņiem Vaidavas kauss nevarētu pastāvēt, ar viņiem mēs esam vecākais motokross Latvijā. Nākamgad jau četrdesmitā gadskārta,” ar gandarījumu uz ilgo sagatavošanās darbu un divās sacensību dienās plūktajiem augļiem atskatās Vaidavas kausa organizators un viena no Latvijas motkorosa leģendām Mairis Levans.

Sportiskā intriga trasē izvērtās ļoti sīva un tas sacīkstei piedeva īpašu odziņu. Latvijas līdzjutējam ekipāžu klases dobjā rūkoņa izsenis gājusi pie sirds. Ja pie starta barjeras izbrauc 29 ekipāžas un tikai nepilns desmits savējo – cīņai jābūt nopietnai. Divi pasaules čempionu tiula pretendenti – holandietis Etjēns Bakss ar Kasparu Stupeli pret brāļiem Jāni un Lauri Daideriem. Galvenā intriga, kas tika atrisināta otrā brauciena priekšpēdējā līkumā. Kamēr Daideri līkuma iekšmalā aizķērās aiz kāda atpalicēja, Bakss/Stupelis pa ārmalu izbrauca meistarīgu slalomu starp līkumā citām iesprūdušām ekipāžām un dažas sekundes vēlāk finišēja kā Vaidavas kausa ieguvēji. Pirmajā braucienā Baksa/Stupeļa pārsvars bija 0,8 sekundes, otrajā – 1,2. Rats ratā! Vēl viena pasaules elites ekipāža Māris Rupeiks un Elvijs Mucenieks bija līderi pirmā brauciena sākumā, tomēr finišā abas reizes trešie.

Vēl viens trilleris tika sagādāts MX2 klases pirmajā braucienā. Roberts Justs ar Dāvi Ivanovu cīnījās par pirmo vietu; Leons Kozlovskis ar Jāni Kārkliņu – par trešo. Finišā Justa pārsvars bija mērāms 0,3 sekundēs, Kozlovska – deviņās sekundes simtdaļās! Otrajā braucienā visos pasaules čempionāta posmos pie punktiem tikušajam Justam neizturēja tehnika. Līdz ar to pirmais Ivanovs, otrais Kozlovskis, trešais – tālākā lečiena autors Kārkliņš.

MX1 klasē dubultuzvaru izcīnīja vēl viens regulārs pasaules čempionāta posmu dalībnieks Augusts Justs, otrais Toms Macuks, trešais Lauris Freibergs. MiniMX klasē uzvara mājiniekam Raivim Levanam, bet mopēdu klasē divās dažādās klasēs četros braucienos pēc kārtas visus aiz muguras atstāja Matīsa Karro tēvs Ainārs Karro. Sestdienas sacensībās, kas tika vērtētas arī Latvijas čempionāta ieskaitē, kvadru klasē uzvarēja Kārlis Meldrājs, 65 kub.cm Rainers Žuks, 85 kub.cm Kristers Drevinskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+