dinamoriga.eu

Šekuras vārti papildlaikā ieved “Dinamo” Cerību kausa ceturtdaļfinālā 0

Rīgas “Dinamo” sestdien izbraukumā Krievijā Cerību kausa kvalifikācijas kārtas atbildes spēlē pagarinājumā guva zelta vārtus cīņā pret Ņižņijnovgorodas “Torpedo” hokejistiem un iekļuva turnīra ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Es mazliet samulstu, kāpēc rentgens rokai, bet man jāizģērbjas!” Sieviete dalās pieredzes stāstā par radiologa apmeklējumu 17

Pamatlaikā Rīgas “Dinamo” zaudēja ar 2:4, taču abu komandu pirmajā spēlē Latvijas klubs iepriekš uzvarēja (4:1). Tā kā nolikums paredz uzvarētāju noteikt divu spēļu kopvērtējumā, komandas spēlēja pagarinājumu, kura piektajā minūtē Pols Šekura guva uzvaras vārtus. Iepriekš spēlē Rīgas “Dinamo” precīzi meta arī Andris Džeriņš un Vitālijs Pavlovs.

Cerību kausa ceturtdaļfinālā “Dinamo” tiksies ar Rīgas kluba bijušā galvenā trenera Jūliusa Šuplera vadīto Doņeckas “Donbass”. Spēles Rīgā notiks otrdien un trešdien, bet atbildes cīņas Ukrainā risināsies 2. un 3.martā. Sērija ilgs līdz komandas trim uzvarām.

Ņižņijnovgorodā laukuma saimniekus vadībā pāris minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām izvirzīja Deniss Arhipovs, kurš no aizvārtes trāpīja vārtsargam Mikaelam Telkvistam pa kāju, un ripa iekrita vārtos. Pirmā ripa “Dinamo” vārtos gan nonāca jau iepriekš, taču tiesnesis to neieskaitīja, jo vārtu priekšā ar augstu paceltu nūju nospēlēja Junass Anderons.

Bez vārtu guvuma Andersons gan nepalika, jo otrā perioda sākumā veiksmīgi realizēja skaitlisko pārsvaru, kad, ieslidojis zonā, aizsarga aizsegā precīzi meta. Trešdaļas vidū laukuma saimnieku pārsvars sasniedza 3:0, kad Telkvistu pārspēja no aizvārtes izslidojušais Grigorijs Miščenko. Savukārt “Dinamo” vēl līdz pārtraukumam atbildēja ar Džeriņa vārtu guvumu, kad uzbrucējs aizsniedzās līdz ripai tukša vārtu stūra priekšā.

Ātri ar vārtu guvumiem abas komandas apmainījās pēdējās trešdaļas vidū. Martins Ternbergs ar precīzu metienu no zonas vidus panāca laukuma saimniekiem trīs vārtu pārsvaru, turpretim Pavlovs tīklā raidīja ripu, kas Vitālija Kovaļa vārtu priekšā bija palikusi pēc Gunāra Skvorcova metiena, apslidojot vārtus.

Pagarinājumā pie ripas Kovaļa vārtu priekšā tika Šekura un guva uzvaras vārtus.

Jaunizveidotajā Cerību kausa izcīņā piedalās komandas, kuras Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) neiekļuva Gagarina kausa izcīņā. Rietumu konferencē regulārā čempionāta noslēgumā Rīgas “Dinamo” palika pēdējā 14.vietā, bet Ņižņijnovgorodas vienība ieņēma 11.vietu, tāpēc abas komandas dalību sāka jau Cerību kausa kvalifikācijas kārtā.

Otrā kvalifikācijas pārī ceturtdaļfinālā iekļuva Maskavas “Spartak”, kas sestdien ar 1:0 uzvarēja Čehovas “Vitjaz” hokejistus.