×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. februāris, 2014
Drukāt

Selgas Amatas, 36,6 °C žurnālistes veselības recepte: ziepes sen vairs nelietoju


No privātā arhīvaNo privātā arhīva

Februārī žurnālam 36,6 °C aprit 10 gadu jubileja. Šoreiz savā padomā, kas palīdz dienu uzsākt mundri un dzīvespriecīgi, dalās 36,6 °C žurnāliste Selga Amata.

Manā vannas istabā nav citu ķermeņa kopšanas līdzekļu kā vien pumeks, sukas, dažādu materiālu cimdiņi. Kāds jauki smaržojošs un glīti iesaiņots ziepju gabals vai dušas želejas pudelīte kaut kur tomēr tiek paglabāta, lai ir, ko piedāvāt ciemiņiem, bet pati neko tādu nelietoju. Pirms gadiem desmit nejauši atradu informāciju par ierasto higiēnas līdzekļu ļoti slikto ietekmi gan uz ādu un intīmās zonas gļotādu, gan uz iekšējiem orgāniem, līdz kuriem tie caur ādas porām nokļūst. Brošūras autors japāņu izcelsmes ginekologs, kurš praktizē Holivudā, pārliecinoši klāstīja, cik lielā pretstatā viņa bagāto klienšu ādas un gļotādas veselība ir tiem dārgajiem un izmeklētajiem ķermeņa kopšanas līdzekļiem, kurus viņas lieto. Izmantojot vienkāršāko no līdzekļiem – tīru ūdeni –, īsā laikā iespējams panākt brīnumainas pārmaiņas. Vairs nekādas ziepēšanās vai speciālo želeju un gelu lietošanas dušā! Tā vietā izvēlēties visparastāko bezziepju mazgāšanos. Divu ķīmijas netraucētu nedēļu pietiekot, lai āda atcerētos uzdevumus, ko daba tai paredzējusi: nelaist iekšā to, kas organismam nav vajadzīgs, izvadīt laukā to, kas lieks, – un elpot. Taču pierašanas laiks jaunajam režīmam īpaši patīkams neesot.

Šī informācija tā ieinteresēja, ka nolēmu to pārbaudīt. Secināju, ka japāņa padoms bijis zelta vērts. Kopš ziepes nelietoju, manā ikdienas rituālā ietilpst rīta duša, kārtīgi noberzējot ķermeni ar raupja adījuma pirkstainīšiem, bet pēc tam – plaukstu un pēdu izmasēšana ar pumeku un mīkstu birstīti (suku lietoju arī pēc ikreizējas roku nomazgāšanas). Dušā eju arī pirms gulētiešanas. Savukārt reizi nedēļā – 
pirts rituāls!

366_C_logo1

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+