Mobilā versija
+18.1°C
Marta, Dita, Dite
Ceturtdiena, 27. jūlijs, 2017
16. maijs, 2014
Drukāt

Sēlijā sāk pieminēt Veco Stenderu

Ekrānšāviņš no Latgales Reģionālās televizijasEkrānšāviņš no Latgales Reģionālās televizijas

Sākušies sarīkojumi par godu 300 gadiem kopš Godharda Frīdriha Stendera (27.08.1714-17.05.1796) – Vecā Stendera – dzimšanas, vēsta Latgales Reģionālā televīzija.

Pazīstamā mācītāja, Apgaismības laika sabiedriskā darboņa dzimšanas dienu gan svinēsim tikai 27. augustā, taču jau nupat pagājušajā nedēļas nogalē Sunākstē notika talka, kurā veidoja “Bildu ābices” taku. Talciniekiem bija iespēja Sunākstes baznīcā iepazīties ar Vecā Stendera grāmatām, kā arī noklausīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktora Andra Vilka priekšlasījumu par G.F. Stenderu.

Vasaras beigās un septembrī gaidāmi vēl vairāki sarīkojumi, tostarp trīs dienas ilga starptautiska konference, jo Stendera darbība neaprobežojās ar Latviju vien, Latvijas banka paredzējusi izlaist Stenderam veltītu piemiņas monētu, bet Jaunjelgavas novada dome izsludinājusi pieminekļa metu konkursu.

Pievienot komentāru

"Pianistam jābūt izveicīgam un nekaunīgam". Saruna ar Reini ZariņuPiektdien, 28. jūlijā, Cēsu mākslas festivālā visnotaļ intriģējošs notikums – starptautiski pazīstamā, Londonā dzīvojošā latviešu pianista Reiņa Zariņa un mākslinieces Marilēnas Šiltkampas priekšnesums, kurā sasauksies Franka, Mesiāna, Ravela mūzika ar audeklu, krāsu un otām.
Draugiem Facebook Twitter Google+