Mobilā versija
+0.2°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
16. maijs, 2014
Drukāt

Sēlijā sāk pieminēt Veco Stenderu

Ekrānšāviņš no Latgales Reģionālās televizijasEkrānšāviņš no Latgales Reģionālās televizijas

Sākušies sarīkojumi par godu 300 gadiem kopš Godharda Frīdriha Stendera (27.08.1714-17.05.1796) – Vecā Stendera – dzimšanas, vēsta Latgales Reģionālā televīzija.

Pazīstamā mācītāja, Apgaismības laika sabiedriskā darboņa dzimšanas dienu gan svinēsim tikai 27. augustā, taču jau nupat pagājušajā nedēļas nogalē Sunākstē notika talka, kurā veidoja “Bildu ābices” taku. Talciniekiem bija iespēja Sunākstes baznīcā iepazīties ar Vecā Stendera grāmatām, kā arī noklausīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktora Andra Vilka priekšlasījumu par G.F. Stenderu.

Vasaras beigās un septembrī gaidāmi vēl vairāki sarīkojumi, tostarp trīs dienas ilga starptautiska konference, jo Stendera darbība neaprobežojās ar Latviju vien, Latvijas banka paredzējusi izlaist Stenderam veltītu piemiņas monētu, bet Jaunjelgavas novada dome izsludinājusi pieminekļa metu konkursu.

Pievienot komentāru

Jaunajā "Oņeginā" nav "fašistu" un "mūsējo". Pilnā saruna ar Rubiķi un Kalniņu (2)Diriģents Ainārs Rubiķis un režisore Rēzija Kalniņa operā "Jevgeņijs Oņegins" aicinās uz "romantikas, ilūziju un realitātes cīņu". Kā viņu redzējums atšķirsies no Andreja Žagara iestudējuma 2010. gadā?
Draugiem Facebook Twitter Google+