×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
19. decembris, 2013
Drukāt

Seminārā apmainīsies pieredzē vēstures liecību dokumentēšanā

Kamera2

Šodien plkst.17 Žaņa Lipkes memoriālā notiks vēstures liecību dokumentēšanas seminārs projektā “Otrā pasaules kara un holokausta liecinieki”, aģentūru LETA informēja Žaņa Lipkes memoriāla projekta vadītāja Lea Liepiņa.

Seminārs notiks saistībā ar Žaņa Lipkes memoriāla un nodibinājuma “Rīga 2014” izsludināto video interviju pieteikumu konkursu jauniešiem, kurā vidusskolēnus un jauniešus visā Latvijā aicina izmēģināt spēkus profesionālas video intervijas veidošanā.

Seminārā projekta autori vēlas ne tikai sniegt savu ieguldījumu vēstures liecību apzināšanā, bet arī apkopot to profesionāļu pieredzi, kas jau darbojušies šajā jomā, un rosināt uz viedokļu apmaiņu.

Par savu pieredzi vēstures liecību dokumentēšanā un darbā ar jauniešiem saistībā ar to seminārā pastāstīs Latvijas Kara muzeja speciālists, vairāku izstāžu, grāmatu, jauniešiem paredzētu mācību filmu, televīzijas un radio raidījumu līdzautors Mārtiņš Mitenbergs, kurš aktīvi iesaistījies arī Žaņa Lipkes memoriāla projektā un piekritis palīdzēt interviju pieteikumu konkursā uzvarējušajiem desmit pieteikumu autoriem izveidot saturiski vērtīgas intervijas.

Savā pieredzē dalīsies muzeja “Ebreji Latvijā” direktors Iļja Ļenskis, Latvijas Universitātes profesore literatūrzinātniece Janīna Kursīte, kinorežisors dokumentālists Ivars Zviedris un Latvijas Universitātes doktorante, vēstures skolotāja Dace Saleniece, kuras disertācijas tēma ir holokausta tēmas izmantošana izglītībā. Ar savu pieredzi iepazīstinās “chaula.tv” speciālisti Arnis Kundziņš un Simona Vikštrēma, kuri projekta tālākajā gaitā turpinās darbu ar interviju pieteikumu konkursa uzvarētājiem.

Jau ziņots, ka, iesaistot jauniešus, plānots dokumentēt jau apzināto liecinieku stāstus un meklēt vēl neizstāstītus. Konkursa rīkotāji ir pārliecināti, ka Latvijā ir vēl daudz neizstāstītu un aizkustinošu stāstu par cilvēku drosmi un pašaizliedzību, glābjot netaisni vajātos un nāvei nolemtos.

Desmit labāko interviju pieteikumu autori katrs saņems stipendiju savas idejas attīstīšanai 70 latu apmērā un unikālu iespēju izveidot savu video interviju ar pieredzējušu vēsturnieku un kino profesionāļu palīdzību, izmantojot vismūsdienīgāko profesionālo aparatūru jauniešu televīzijā “chaula.tv”.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz 21.decembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+