×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

Notiks semināri, pēc kuriem topošajām māmiņām ir mazāk baiļu

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com
Iepriekš notiekušo semināru māmiņu atsauksmes:

* "Pēc semināra jūtos daudz mierīgāka. Nodarbības palīdzēja sajust un saprast to, kas notiek ar mani. Un, redzot/dzirdot citu meiteņu stāstus, palīdzēja man arī aizdomāties par nākamajiem grūtniecības posmiem. Ļoti palīdzēja zīmējumi un to analizēšana. Mīļš, liels paldies! (Ieva Šulca)

* "Man šis seminārs ļoti patika, jo tā bija tāda kā miera osta četru nedēļu garumā,kur ar relaksējošu vingrinājumu, mūzikas un zīmēšanas palīdzību pilnībā atslēdzos no ikdienas un ļāvos domām un sajūtām par gaidību/dzemdību laiku."

* "Atnākot uz semināru, mans mērķis bija izveidot saikni ar savu bērniņu, taču patiesībā sasniedzu citu mērķi - atbrīvojos no bailēm par dzemdībām, jo līdz šim bija traucējuši traumatiska pirmo dzemdību pieredze, taču ar semināra palīdzību man vairs nav bail dzemdēt,jo esmu iepazinusi savādāku pieeju šim pasākumam.Visvairāk patika dzemdību baiļu zīmēšana un pieskārienu, masāžas veikšana. Milzīgs paldies par sievišķīgo un meditatīvo semināra vadīšanu. (Ieva)

* "Ļoti patika. Iemāca vairākas relaksējošas prakses, kas palīdz sagatavoties ne tikai dzemdībām, bet dod iespēju atbrīvoties jebkurā mirklī, ja ir tāda nepieciešamība. Uz semināru jānāk ar tukšu bļodu, lai spētu aizpildīt to ar tām zināšanām, ko vadītāja dod, un tikai pēc tam mājās apdomāt, ko pieņemt un ko nepieņemt." (Inga Lencēviča)

Septembrī un oktobrī Rīgā notiks semināri, kuros radošā veidā topošie vecāki var stiprināt saikni ar savu ķermeni , dziļāko būtību un savu bērniņu. Četras nodarbības domātas topošajām māmiņām, bet divās var ierasties kopā ar savu atbalsta personu – dzīvesdraugu, draudzeni, māsu, mammu, dūlu vai kādu citu.

Semināros palīdz, lai  caur radošām nodarbēm meklētu vairāk personiskās atbildes, kāda esmu, kā tas var palīdzēt dzemdībās/pēcdzemdību periodā un ko vajadzētu stiprināt, kas ir mani zināmie un apslēptie resursi. Tie palīdz labāk sadarboties ar savu ķermeni, pieņemt sevi, gūt lielāku spēku un pārliecību.

Katrā nodarbībā būs: nedaudz teorijas par grūtniecību, dzemdībām vai pēcdzemdību periodu; kādas no radošām metodikām: dažādas ķermeniskas tehnikas; zīmēšana savu sajūtu spontānai atraisīšanai, personisku atbilžu rašanai; spontānā rakstīšana; dzemdību deja;  atbalstoša saruna; dalīšanās grupā – tik, cik katrs vēlas; relaksācija.

Savukārt nodarbībās ar atbalsta personām vairāk akcents būs uz to, ko atbalsta persona var sniegt tieši jums:  uzzināsim vairāk par dzemdībās notiekošo. Tāpat izmēģināsim dažādas ķermeniskās prakses kopā un atsevišķi, lai saprastu, kāds atbalsts vislabāk der, uz ko ķermenis “atsaucas”.

Skarsim būtisku jautājumu – kā nomierināties tam, kuram pašam būtu jāmierina? Ar kādām jūtām var sastapties atbalsta persona: situācijas, problēmas, risinājumi.

Izmēģināsim atšķirīgus elpošanas veidus un pozas, relaksācijas paņēmienus.

Semināra apmeklētājas novērojušas būtisku baiļu mazināšanos no dzemdībām.

Seminārus vada: dūla* Linda Rozenbaha. Grāmatas “Gaidības un radības ar prieku” autore.

Linda Rozenbaha ir viena no pirmajām dūlām Latvijā, regulāri papildina zināšanas kursos un semināros Latvijā un ārzemēs. Sniedz atbalstu grūtniecības laikā – gan veiksmīgi noritošas grūtniecības gadījumā, gan ja ir spriedzes pilnas gaidības; gatavo dzemdībām gan individuāli, gan pārus; atbalsta dzemdībās; veic pēcdzemdību stiprinošos rituālus, konsultē par zīdīšanu.

Linda: “Man patīk darbā izmantot mākslas, radošas un ķermeniskas metodes, jo tās atraisa dzīvīgumu, vitalitāti, palīdz piekļūt tādiem mūsu iekšējās zināšanas un spēka resursiem, kurus ne vienmēr paši esam apjautuši. Un galu galā – dzemdības ir ļoti instinktīvas, arī bērnus audzinām ne tikai ar prātu.”

Semināri ir par maksu no notiks jogas studijā “Daya joga”.

*Dūla – speciāli mācījusies nemedicīniska atbalsta persona, kas var palīdzēt grūtniecībā, dzemdībās un pēcdzemdību periodā: sagatavojot informatīvi, sniedzot emocionālo un fizisku atbalstu.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+