Mobilā versija
+19.4°C
Cecīlija, Cilda
Piektdiena, 28. jūlijs, 2017
19. augusts, 2016
Drukāt

“Senā klēts” krāšņā gājienā svinēs darba ceturtdaļgadsimtu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Tautas tērpu centrs “Senā klēts” 26. augustā ar gājienu pār Akmens tiltu uz Nacionālo bibliotēku svinēs pastāvēšanas 25 gadu jubileju, LA.lv šodien uzzināja tautastērpu centrā.
2016.

Daudzu gadu garumā, apzinot kultūrvēsturisko mantojumu, pētot tautas tērpus un atdarinot tos, “Senā klēts” izveidojusi vairāk nekā 70 latviešu tautas tērpu kolekciju.

“Senās klēts” jubilejā tās izveidotāja Maruta Grasmane un eksperti aicina saglabāt tradīcijas un pašu sarūpētos vai tautas tērpu centrā tapušos tautas tērpos piedalīties gājienā, lai parādītu latviešu tautas tērpu daudzveidību un krāšņumu.

“Tas ir mūsu paaudzes uzdevums saglabāt latviešu tautas tērpu kā skaistu un tradīcijām bagātu mantojumu nākamajām paaudzēm,” pauda Grasmane.

Plkst. 11 sāksies tautas tērpu gājiens pāri Daugavai uz Latvijas Nacionālo bibliotēku pa Akmens tiltu. Pie Gaismas pils dalībniekus sagaida goda vārti un “Senās klēts” dibinātāja Maruta Grasmane.

Plkst. 12 sāksies godi ar tautas tērpu parādi LNB Ziedoņa zālē.

Sarīkojumā profesore Janīna Kursīte stāstīt par etnogrāfiskajiem cimdiem, sabiedrībā pazīstamas tautastērpa valkātājas dalīsies savā pieredzē, būs iespēja piedalīties fotosesijā pie izcila fotomeistara, kā arī noskatīties “Senās klēts” darbības pārskata video, sadziedāties ar Ilgu Reiznieci, Māri Muktupāvelu un burdona dziedātājiem, kā arī noskatīties mūsdienu tērpu kolekcijas, kurā izmantoti tautiski tērpa elementi, demonstrējumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vērtīgs pasākums!

Mecenāts Zuzāns: Sirdsapziņas pārmetumu man nav! (1)No sestdienas, 29. jūlija, līdz 17. septembrim Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja galvenajā ēkā būs aplūkojama mākslas mecenātu Jāņa un Dinas Zuzānu kolekcijas izstāde "TOP no top", kas piedāvās Latvijas mākslas pārskatu neierastā interpretācijā, uzsverot privāto aspektu.
Draugiem Facebook Twitter Google+