×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. jūlijs, 2016
Drukāt

“Senā klēts” svin 25 gadus ar izstādi “Tautas tērps iedvesmo”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Galerijā Centrs” Rīdzenes ielā līdz 17. jūlijam skatāma izstāde “Tautas tērps iedvesmo” – tajā autentiskos tautas tērpus papildina dizaineru veidoti mūsdienu tērpi, kuru radīšanai iedvesma smelta tautas tērpos, LA.lv uzzināja Tautas tērpu centrā “Senā klēts”.

Izstādē redzamie manekeni tautas tērpos ir no izstādes “Latviskās dvēseles raksti”, kas 2015.gadā bija viens no Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmas projektiem, kas saistīti ar Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību saistībā ar tautas pašapziņas un valsts veidošanos.

Latviešiem tautas tērps ir viens no nacionālās identitātes simboliem, tautas kultūras kods, kurā ir ietverta visa latviešu kultūrvēsturiskā mantojuma bagātība. Tajā var redzēt latviešu gaumi, stila un krāsu izjūtu, kā arī latviešu audēju, izšuvēju, rotkaļu un citu meistaru zināšanas un izcilās amatu prasmes.

Tautas tērpu centru “Senā klēts” 1991.gadā dibināja etnogrāfe Maruta Grasmane, un šo 25 gadu garumā Senajā klētī uzkrātas zināšanas par latviešu tautas tērpiem, to darināšanu un valkāšanu, un ir izveidota tērpu kolekcija, kas šobrīd sastāv no vairāk nekā 70 tautas tērpu komplektiem no dažādiem Latvijas novadiem.

Zināšanas par tautas tērpiem ir devušas iedvesmu un palīdzējušas integrēt etnogrāfiju modernā sieviešu apģērbu kolekcijā ar zīmolu “Jaunais SALONS A”. Apģērbs ar etnogrāfiskiem elementiem uzrunā ikvienu, tas ir mūsdienīgs un priecē ar savām krāsām.

Šogad ar prieku un gandarījumu par paveikto “Senā klēts” svinēs 25 gadu pastāvēšanas jubileju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+