×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
5. jūlijs, 2012
Drukāt

Senā mūzika no angļu baroka līdz “Princesei uz zirņa”

ReklāmfotoReklāmfoto

11. jūlijā Rīgā Sv. Jāņa baznīcā ar Latvijas Radio kora un erudītā senās mūzikas interpreta Pola Hiljera angļu renesanses kormūzikas koncertu sāksies 18. starptautiskais Senās mūzikas festivāls, kas šogad līdz 
14. jūlijam izskanēs koncertos Rīgā, Rundālē, Koknesē un Mežotnē.

 

Festivāla atklāšanas koncertā Latvijas Radio koris satiksies ar pasaulslaveno kolektīvu “The Hilliard Ensemble” un “The Theater of Voices” līdzdibinātāju Polu Hiljeru. Viņa izvēlētajā pro-grammā iekļauti skaistākie angļu renesanses kormūzikas paraugi – daudzbalsīgās mūzikas meistaru Viljama Bērda, Orlando Gibonsa, Tomasa Talisa un arī dažu mazāk zināmu skaņražu veikums.

Festivālā Guntara Prāņa vadītais gregoriskās mūzikas ansamblis “Schola Cantorum Riga” šogad sadarbosies ar soprānu Guntu Davidčuku, un taps skaista, sakrālai meditācijai piemērota programma, kuras pamatā viduslaiku dziedājumi Dievmātei un kura 13. jūlijā atbalsosies Rīgas Sv. Pētera baznīcas velvēs un skanēs restaurācijas procesā esošajā Lestenes baznīcā 12. jūlijā.

Tikmēr Rīgā Lielajā ģildē 12. jūlijā orķestris “Kremerata Baltica” uzstāsies kopā ar jauno klavieru virtuozu no Lietuvas – pianistu Luku Geņušu, programmas centrā – Johana Sebastiāna Baha daiļrade. 13. jūlija vakarā Mazajā ģildē uzstāsies valdzinošs mecosoprāns Amanda Keila, kas vada vienu no ASV progresīvākajiem senās mūzikas ansambļiem “Musica Nuova” un Rīgā dziedās agrīnā itāļu baroka koncertprogrammu. Viņas skatuves partneris būs plaša profila atraktīvais amerikāņu klavesīnists Gabriels Šafords.

 

Šogad Senās mūzikas festivāls notiks arī Mazajā Mežotnes pilī, kur ar programmu “Spānijas karaļa galma mūzika” uzstāsies festivāla debitanti “Trakula”. Ansambļa dziesmas un dejas baudīsim arī Kokneses pilsdrupās.

 

Senās mūzikas festivāla tradicionālajā Rundāles dienā 14. jūlijā kā allaž aicinātas arī ģimenes ar bērniem. Jau no plkst. 12 mazie apmeklētāji varēs piedalīties producentes Karinas Bērziņas veidotajās radošajās darbnīcās bērniem, bet Māra Kupča vadībā tapušais koncertuzvedums “Princese uz zirņa” priecēs ikvienu pasaku mīļotāju. Princeses lomā būs jaunā un daudzsološā dziedātāja Elīna Volkmane, bet Princis, kas meklēs pašu īstāko princesi, būs populārais dziedātājs Lauris Reiniks.

Pieaugušie senās mūzikas cienītāji pils Zelta zālē klausīsies “Sinfonietta Rīga” baroka ansambli, kas šoreiz pievērsies vētru un dziņu laikmeta noskaņām 18. gadsimta vidus Ziemeļvācijā, bet plkst. 18 Baltajā zālē uzstāsies kontrtenors Sergejs Jēgers, Māra Kupča vadībā muzicējot kopā ar baroka vijolnieci Agnesi Kanniņu-Liepiņu, flautisti Kristīni Stumburi un jauno klavesīnspēles zvaigzni Lieni Stradiņu. Plkst. 20 Rundāles pils Baltajā zālē muzicēs zviedru senās mūzikas ansamblis “Villancico”. Šoreiz programmā gaidāmi skaņu paraugi no Ekvadoras, Peru, Bolīvijas un Meksikas.

Festivāla noslēguma koncerts kā allaž notiks Rundāles pils dārzā. Te senās mūzikas lielmeistara Andra Veismaņa vadībā un “Sinfonietta Rīga” spēles pavadīti, populārus baroka hitus dziedās visā Eiropā atzītā senās mūzikas zvaigzne Inga Kalna, Sergejs Jēgers un Apvienotajā Karalistē savu karjeru īstenojušais latviešu basbaritons Pauls Putniņš. UZZIŅA

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Biļešu cenas no 5 līdz 20 latiem

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+