×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. maijs, 2016
Drukāt

Senā rātsnama jaunā sirds

Vecais rātsnams ir nozīmīgs gan kā pilsētbūvniecības paraugs, gan kā tradicionālo kultūras vērtību radīšanas vieta - tajā darbojas Tautas lietišķās mākslas studijas "Varavīksne" (audējas) un "Ķocis"(klūdziņu pinēji), kā arī radošā fotostudija "Divas upes". Foto - Anda KrauzeVecais rātsnams ir nozīmīgs gan kā pilsētbūvniecības paraugs, gan kā tradicionālo kultūras vērtību radīšanas vieta - tajā darbojas Tautas lietišķās mākslas studijas "Varavīksne" (audējas) un "Ķocis"(klūdziņu pinēji), kā arī radošā fotostudija "Divas upes". Foto - Anda Krauze

Atklāts restaurētais Kuldīgas vecais rātsnams, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un nozīmīga Kuldīgas vecpilsētas kultūras mantojuma daļa. Nama atjaunošana sākās 2015. gadā, un projekts īstenots ar Eiropas Ekonomikas zonas līdzfinansējumu.

Atjaunots vēsturiskais telpu plānojums un anfilāde abos ēkas stāvos, kā arī viens no diviem vēsturiskajiem manteļskursteņiem, atsegtas laikmetam raksturīgās būvkonstrukcijas, būvdetaļas un sienu gleznojumi. Atjaunota arī maģistrāta zāle, kur kādreiz izlēma pilsētas svarīgākos jautājumus, atsegti koka siju griesti, saglabātas vēsturiskās un pēc 1973. gada projekta izgatavotās detaļas, kas bija labā tehniskā stāvoklī. Šādu 18. gs. koka ēku būvniecības paraugu nav daudz visā Eiropā, tāpēc jo īpaši ir vērts to iepazīt tuvplānā.

 

 

 

Uzziņa

Arhitektoniski māksliniecisko izpēti veica Juris Zviedrāns.

Pēc pašvaldības pasūtījuma ēkas tehnisko projektu izstrādāja SIA “Wonderfull”, arhitekte Ilze Mekša, būvinženieris Inguss Veiss. Ēkas restaurāciju atbilstoši iepirkumam gada laikā veica SIA “Ostas celtnieks”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+