Kultūra
Māksla

Senā un pavisam jaunā Signe Vanadziņa 
 16

Reklāmfoto

Valmierā mākslas galerijā “Laipa” līdz 18. janvārim skatāma Signes Vanadziņas gleznu izstāde. To var nosaukt par mākslinieces lielizstādi, jo tajā apskatāmi vairāk nekā 50 mākslinieces darbi.

Signei sadarbība ar galeriju “Laipa” aizsākās projekta “13” laikā, kad kopā ar vēl 13 māksliniecēm ziemā tika gleznotas magnolijas no fotogrāfijām. “Galerijas īpašnieks Normunds Cercins mums, 13 māksliniecēm, atsūtīja fotogrāfijas ar magnolijām un vēlējās, lai uzgleznojam šo darbu. Tagad šis darbs ir apskatāms arī izstādē. Vispār jau mēs bijām raiba kompānija un katra šos ziedus redzējām citādi,” nosmej Signe.

Māksliniece priecājas, ka galerijā “Laipa” ir plašas telpas, kurās var izstādīt tik daudz dažādus viņas darbus. Īsts Signes spilgto krāsu “sprādziens”! Pirms vairākiem gadiem Signe kopā ar savu kolēģi ap Ziemassvētku laiku jau piedāvāja mazās glezniņas. Arī šajā izstādē ir skatāmas 10 x 10 centimetri mazi darbiņi. “Tās ir kā pastkartes. Tādu aizsūtot svētkos, nekas cits vairs nav jādāvina. Šajos mazajos darbos var redzēt manu senāko rokrakstu. To, kas tik ļoti skatītājiem patīk,” teic Signe.

Viņas izstādēs vienmēr ieraugām mākslinieces spēka pilno optimismu, krāsu spožumu, veiksmīgus krāsu salikumus un emocionalitāti. No Signes jaunākajiem darbiem lielā mērā ir pazudis stāstošais un klusās dabas motīvs. Mākslinieces darbi attīstījušies monumentālajā un pat abstrakcijas virzienā. Šajā izstādē var skatīt mazliet senāku un pavisam jauno Signi. “Skatītājiem patīk tie mani senie darbi, kas iet ārā no rāmjiem. Arī šie darbi ir apskatāmi izstādē. Tāpat ir ritentiņi, pudelītes, bumbierīši. Tas viss ir manos vecākajos darbos. Jaunajos darbos naritīvais skats nav tik plaši lietots. Manos jaunajos darbos ritentiņi nav iebraukuši, kaķi nav ieskrējuši un bumbierīši arī ir palikuši kaut kur maliņā. Jāsaka godīgi, nemaz nebija tik viegli no tā norobežoties,” atklāj Signe.

“Signes audeklos jūtamais krāsu temperaments apliecina akadēmiķa Induļa Zariņa meistarības klātbūtni, kas radošā tandēmā ar gleznotājas estētiku padara pamanāmu un atšķirīgu mākslinieces rokrakstu. Krāsaina, pašapzinīga, pašpietiekama, un tomēr ar piepildītu un apzinātu romantiku sirdī. Signes darbnīca ir estētiski un funkcionāli perfekta. Viņa uzstājīgi apgalvo – ja reiz teicu, solīju, tātad – būs! ” tā par mākslinieci teic N. Cercins.

Šī ir tā reize, kad vienā izstādē var salīdzināt mākslinieces radošās darbības attīstību no mīlīgajiem bumbierīšiem līdz spilgtām abstrakcijām.

LA.lv