×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
31. augusts, 2012
Drukāt

Senais cīnītājs sargsuns Neapoles mastifs

img_30332

“Pastāstiet, lūdzu, par tādu sargsuni kā Neapoles mastifs?
” Dainis Ermanis Rīgā

 

Romiešu sabiedrotais

Neapoles mastifs ir milzenis ar ļoti senu un slavenu vēsturi 5000 gadu garumā. Par šīs šķirnes senci uzskata Tibetas mastifu, kam selekcijas ceļā izveidots izteikti agresīvs izskats un atbil­stoša uzvedība. Šo suni lielākoties izmantoja medībās, apmācīja arī cirka trikiem, bet romiešu leģionāri to ņēma līdzi karagājienos, liekot cīnīties uz dzīvību uz nāvi. Mastifs varēja stāties pretim ienaidniekam, pateicoties milzīgajam augumam un bagātīgajām galvas, pakakles krokām, kuru dēļ to grūti ievainot, liekot sajust sāpes. Tā šie suņi kļuva slaveni visā Eiropā. Vēlāk izrādījās, ka vislielākie mastifu cienītāji ir romiešu pēcteči, kas šķirni saglabāja cauri viduslaikiem. Arī tagad tā visvairāk ir izplatīta Itālijas dienvidos. Vispār jau reti sastopama pasaulē, arī pie mums nav reģistrēta.

 

Raksturs

Kaut arī cilvēki centās no Neapoles mastifa radīt Bāskervilu briesmoni, tas nav izdevies. Miesās iespaidīgais suns ir līdzsvarots, mierīgs un savu ģimeni mīlošs. Arī pret bērniem laipns un labestīgs, vienīgi tiem jāiemāca, ka nevajag suni bikstīt un ņurcīt!

 

Protams, ņemot vērā šķirnes iezīmes, šim mastifam vajadzīgs lietpratīgs saimnieks, nevis iesācējs suņkopībā. Dzīvniekam obligāti nepieciešams iziet apmācības kursu, jo sargāšanas instinkts tam ir iedzimts. Taču, sapratīgi apejoties, ģimene iemanto gudru, inteliģentu un padevīgu četrkājaino draugu!

 

Neapoles mastifs ir kluss mājdzīvnieks, kuru reizēm var arī nepamīt, piemājas mauriņā snaužot. Taču, sajūtot briesmas, viņš pārvēršas un kļūst tik draudīgs, ka jebkurš nelūgts ciemiņš lielā izbīlī jož projām, ko kājas nes!

 

Uzturēšana
Dogs08

Neapoles mastifa kucēnu augšanai seko līdzi kā visu liela augumu suņu attīstībai. Svarīgi ēdināt ar sabalansētu un kvalitatīvu sauso barību. Mazuļus ieteicams atturēt no pārliekām fiziskām aktivitātēm, garām skriešanām, lai nepārslogotu augošo organismu.

Regulāri ar mīkstu suku no kažoka izķemmē atmirušo apmatojumu un pieskata, vai krokās ap galvu nav uzkrājušies netīrumi. Mastifam uzmana arī acis, jo šķirnei raksturīgs tās gļotādas iekaisums – ķiršacs.

Suns var dzīvot arī telpās, bet labākais variants tomēr ir privātmājā. Rūpīgi izraugās guļvietu, lai tā nebūtu cieta, un rūpējas, lai tā vienmēr tīra, jo milzeņi cieš no izgulējumiem.

 

 

 

 

 

Uzziņa

Neapoles mastifs

Svars: suņiem – no 70 līdz 74 kg, kucēm – no 50 līdz 60 kg.

Augums (skaustā): suņiem – no 65 līdz 70 cm, kucēm – no 60 līdz 68 cm.

Apmatojuma krāsa: zila un melna.

Dzīves ilgums: ap 10 gadiem.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+