×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
29. oktobris, 2015
Drukāt

Senais ēnu horoskops. Uzzini, kāda mitoloģiskā būtne esi!

8. Grifs (Grifons)

8no11
pegazs1

11.augusts – 15.septembris
Savdabīga mitoloģiska būtne, kas sevi apvieno varenā zvēru karaļa lauvas un putnu karaļa ērgļa ķermeņu daļas. Grifam raksturīgs kareivīgums un spēks. Apkārtējie uzskata viņu par bargu un vīrišķīgu. Grifa ārējais izskats ir savdabīgs – lauvas ķermenim pievienota ērgļa galva un vareni spārni.

Senatnē Grifu uzskatīja par spēka un modrības iemiesojumu, bet viduslaikos tas kļuva par Jēzus Kristus – cilvēka un dieva – divējādās dabas simbolu. Grifiem piemīt spēja atrast zeltu, kuru viņi prot glabāt no tiem, kas vēlas iedzīvoties. Šādas īpašības dēļ Grifs kļuva par augļošanas simbolu. Mitoloģiskie avoti vēsta, ka Grifs debesīs vadājis paša saules dieva Apolona kaujas ratus, apsargājot viņu. Ar laiku šā mitoloģiskā varoņa tēls kļuva izplatīts heraldikā. Uzskata, ka sieviešu dzimuma Grifi prot lidot, jo viņiem ir spārni. Vīriešu dzimuma Grifiem spārnu nav.

Līdzīgas īpašības ir arī cilvēkiem, kas dzimuši Grifa zīmē. Viņi fanātiski aizstāv savu (dažkārt kļūdaino) pārliecību. Tajā visā viņiem palīdz neizsīkstošā enerģija un spēks. Viduslaikos šīs zīmes cilvēkus uzskatīja par brīnišķīgiem raganu medniekiem. Vēlākos laikos tieši cilvēki-Grifi bija dažādu represiju dalībnieki.

 1. Pamatā - sengrieķu mīti
 2. Kentaurs
 3. Harpija
 4. Pegazs
 5. Kerbers (Cerbers)
 6. Satīrs
 7. Sirēna
 8. Grifs (Grifons)
 9. Himēra
 10. Sfinksa
 11. Minotaurs

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+