Mobilā versija
+2.0°C
Otīlija, Iveta
Otrdiena, 12. decembris, 2017
29. oktobris, 2015
Drukāt

Senais ēnu horoskops. Uzzini, kāda mitoloģiskā būtne esi!

9. Himēra

9no11
pegazs1

16.septembris – 22.oktobris

Himēras – briesmoņi, ko dzemdinājusi Ehidna un Tīfons. To izskats ir vienkārši briesmīgs. Šīm būtnēm ir trīs galvas: lauvas, kazas un čūskas galva. No priekšpuses to ķermenis ir kā lauvai, viduklī – kā kazai, no muguras – kā čūskai. No Himēras rīkles šāvās ārā ugunīgas liesmas. Līdztekus visam šīm būtnēm bija milzīga aste kā pūķim.Sava lielā spēka dēļ tās iznīcināja visu, kas pagadījās ceļā. Uzveikt himēru spēja Bellerofonts ar Pegaza palīdzību. Daudzu tautu folkloras avotos rodami līdzīgu briesmoņu apraksti.

Čīles indiāņi tos sauc par Herufe. Pēc viņu leģendas, briesmonis sastāv no ugunīgas lavas. Šīs būtnes parādīšanos vienmēr saista ar vulkāna izvirdumu. Lai pielabinātu ugunīgo lavu, kā barību vulkāna tuvumā atstāj jaunavas.

Mūsdienu kultūrā vārdu “himēra” uztver kā metaforu un apzīmē kaut ko izdomātu, nereālu – vēlmi vai sapni. Šīs zīmes cilvēki ir liekuļi un krāpnieki. Reālajā dzīvē viņi savu īsto seju slēpj aiz dažādām maskām.

 1. Pamatā - sengrieķu mīti
 2. Kentaurs
 3. Harpija
 4. Pegazs
 5. Kerbers (Cerbers)
 6. Satīrs
 7. Sirēna
 8. Grifs (Grifons)
 9. Himēra
 10. Sfinksa
 11. Minotaurs

Pievienot komentāru

Ezoteriskais horoskops 2018. gadam: aptumsumi, īpašie periodi, attiecībasLaika Gars aicina uz veco labo laiku pusi, jo pārsvarā visas vairāk vai mazāk radikālas ieceres un idejas it kā nedaudz tiks pieklusinātas.
Draugiem Facebook Twitter Google+