×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. oktobris, 2014
Drukāt

Senas grāmatas un kartes Rīgas pētniecībai tagad internetā (5)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

5. novembrī no plkst. 9.30 līdz 16 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Konferenču centrā notiks LNB un apvienības Digitales Forum Mittel-und Osteuropa – DiFMOE (Minhene) digitālās kolekcijas “Riga Digitalis” atvēršanas pasākums, portālam LA.lv pavēstīja LNB sabiedrisko attiecību speciālists Augusts Zilberts.

Portālā atrodamie materiāli koncentrējas uz laika posmu no 17. gadsimtam līdz 20. gadsimta pirmajai pusei, galvenokārt koncentrējoties uz Rīgā drukātajiem nosaukumiem. Apmeklētāji portālā var atrast periodiku – žurnālus, laikrakstus, adrešu grāmatas, kalendārus, biedrību ziņojumus un gada grāmatas – tāpat arī monogrāfijas un zinātnisko literatūru, mācību grāmatas un garīgo literatūru, pagānisko tautas literatūru, daiļliteratūru un daudz ko citu. Periodikas un monogrāfiju krājumu papildina vēsturisku vizuālo materiālu kolekcija – pastkartes un kartes.

Pasākuma ietvaros LNB Letonikas un Baltijas centrs rīko semināru par Baltijas, tostarp Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un vēsturiskās Austrumprūsijas kultūrvēsturiskajai tematikai veltītajām kolekcijām LNB un Vācijas bibliotēkās.

Semināra mērķis ir iepazīstināt Latvijas zinātniekus un akadēmiskās aprindas, kā arī Latvijas zinātnisko un akadēmisko bibliotēku bibliogrāfus un pētniekus ar radniecīgām kolekcijām Vācijas bibliotēkās un iespējām izmantot to resursus pētniecībā.

Projekta “Riga Digitalis” mājas lapa: riga-digitalis.eu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Jā, un tā pati arī neveras vaļā…. jauki!

  2. Starp kartēm atradu tikai vienu….. vai projekts vēl nav gatavs (bet kāpēc par to nebrīdināt)?

  3. esmu vīlusies, saturs ir mazs un tikai vācu valodā. kur tad latviešu valodā drukātās pirmās avīzes un žurnāli? man kā latvietei tas interesētu vairāk.

  4. Tur neko nevar atvērt. Vienīgi valodu atļauj izvēlēties.

Draugiem Facebook Twitter Google+