Kultūra
Teātris un kino

Senās mūzikas festivālā Rundāles pilī notiks muzikāls uzvedums bērniem0

Foto: LETA

Šodien plkst.13 Rundāles pilī kā Starptautiskā Senās mūzikas festivāla daļa paredzēts koncertuzvedums bērniem – “Laimes bērns” -, aģentūru LETA informēja VSIA “Latvijas koncerti” sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bružēvica.

Pasaku izdziedās un izspēlēs baroka orķestra “Collegium Musicum Riga” solistu ansamblis Māra Kupča vadībā, koris “Collegium Choro Musici Riga”, tenori Rinalds Kandalincevs un Ansis Bētiņš, kontrtenors Sergejs Jēgers, mecosoprāns Ilona Bagele, kā arī Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas un Rīgas Doma kora skolas audzēkņi.

“Muzikālais uzvedums “Laimes bērns” iepazīstinās mazos klausītājus ar pasaku par puisēnu, kas piedzimis laimes krekliņā. Tas zēnu, kad viņš būs izaudzis liels, pasargās no ļaunā Ķēniņa viltībām, palīdzēs paveikt visgrūtākos uzdevumus, tiekot galā gan ar laupītājiem, gan Velnu un Velna vecmāmuļu. Bet pasakas laimīgās beigas atkal atgādinās seno patiesību – svētību un laimi nekad nedos ļaunums un mantkārība, bet gan laba un taisna sirds -,” uzveduma būtību komentēja producente Karina Bērziņa.

Uzvedumā skanēs senās mūzikas skaņražu opusi.

No plkst.11.30 pils pagalmā bērniem būs iespēja nogrimēties un piedalīties radošajās darbnīcās, kurās mākslinieku vadībā viņi gatavos jaukas lietiņas saistībā ar muzikālo pasaku. Vecāki tiek aicināti padomāt, kā saģērbt savus lolojumus tā, lai tērpā iezīmētos kaut neliels, tomēr senatnīgs akcents.

“Latvijas koncertu” organizētais 24.Starptautiskais Senās mūzikas festivāls šogad notiks Rīgā un Rundālē, piedāvājot klausītājiem itāļu, vācu un angļu baroka mūzikas izmeklētākos opusus, kā arī spāņu un flāmu vecmeistaru darbus.

LA.lv