×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. jūlijs, 2012
Drukāt

Senās mūzikas festivāls notiks arī Koknesē, Mežotnē un Lestenē

Foto-LETAFoto-LETA

18.Senās mūzikas festivāls notiks no trešdienas, 11.jūlija, līdz piektdienai, 13.jūlijam, Rīgā, Rundālē, Koknesē un Mežotnē, aģentūrai BNS iepriekš pastāstīja “Latvijas Koncertu” pārstāve Rinta Bružēvica.

Festivālā klausītājus gaida tikšanās ar solistiem Ingu Kalnu, Sergeju Jēgeru, Guntu Davidčuku, kā arī ar zviedru senās mūzikas ansambli “Villancico”, ansambli “Musica Nuova” no ASV, gregoriskās mūzikas ansambli “Schola Cantorum Riga”, “Sinfonietta Rīga” baroka ansambli un orķestri “Kremerata Baltica”. Būs arī koncertuzvedums bērniem Rundāles pilī, kurā tiks izspēlēta, izdziedāta un izdejota Hansa Kristiāna Andersena pazīstamā pasaka “Princese uz zirņa”.

Senās mūzikas festivāla atklāšanas koncertā trešdien Rīgas Sv.Jāņa baznīcā Latvijas Radio koris satiksies ar erudīto mūzikas pētnieku un interpretu Polu Hiljeru, kura izvēlētajā programmā iekļauti visskaistākie angļu renesanses kormūzikas paraugi – komponistu sarakstā tādi izcili daudzbalsīgās mūzikas meistari kā Viljams Bērds, Orlando Gibonss, Tomass Taliss un arī daži mazāk zināmi skaņraži, informēja Bružēvica.

Guntara Prāņa vadītais gregoriskās mūzikas ansamblis “Schola Cantorum Riga” šogad sadarbosies ar soprānu Guntu Davidčuku programmā, kuras pamatā ir viduslaiku dziedājumi Dievmātei un kura 13.jūlijā atbalsosies Rīgas Svētā Pētera baznīcas velvēs.

Senās mūzikas festivāla dalībnieku sarakstā ir arī orķestris “Kremerata Baltica”, kas kopā ar jauno un virtuozo Lietuvas pianistu Luku Geņušu 12.jūlijā Lielajā ģildē prezentēs ap Johana Sebastiāna Baha daiļradi centrētu programmu.

Savukārt 13.jūlija vakarā Mazajā ģildē uzstāsies ASV mecosoprāns Amanda Keila, kas vada vienu no ASV progresīvākajiem senās mūzikas ansambļiem “Musica Nuova” un Rīgā dziedās agrīnā itāļu baroka koncertprogrammu. Viņas skatuves partneris būs plaša profila atraktīvais amerikāņu klavesīnists Gabriels Šafords.

Bružēvica pavēstīja, ka šī gada Senās mūzikas festivāla ģeogrāfiskais loks paplašinājies ar vairākām jaunām koncertvietām. Mazajā Mežotnes pilī, kas kā koncertvieta durvis apmeklētājiem vēra pērnvasar, ar programmu “Spānijas karaļa galma mūzika” uzstāsies senās mūzika ansamblis “Trakula” – festivāla debitants, kas savā programmā iekļaus Kārļa V galmā atskaņotu mūziku. “Trakulas” dziesmas un dejas varēs vērot arī Kokneses gleznainajās pilsdrupās.

Savukārt Guntas Davidčukas soprāns un “Schola Cantorum Riga” gregoriskie dziedājumi skanēs Lestenes baznīcā, kurā pašlaik rit restaurācija.

Senās mūzikas festivāla Rundāles diena sāksies ar “Latvijas Koncertu” producentes Karinas Bērziņas veidotajām radošajām darbnīcām bērniem, ko vainagos senās mūzikas pētnieka un interpreta Māra Kupča vadībā tapis koncertuzvedums “Princese uz zirņa”. Princeses lomā būs jaunā un daudzsološā dziedātāja Elīna Volkmane, bet Princis, kas meklēs pašu īstāko princesi, būs populārais dziedātājs Lauris Reiniks.

Rundāles pils Zelta zālē varēs dzirdēt “Sinfonietta Rīga” baroka ansambli, kas pievērsīsies “Sturm und Drang” noskaņām 18.gadsimta vidus Ziemeļvācijā. Baltajā zālē uzstāsies kontrtenors Sergejs Jēgers, Māra Kupča vadībā muzicējot kopā ar baroka vijolnieci Agnesi Kanniņu-Liepiņu, flautisti Kristīni Stumburi un jauno klavesīnisti Lieni Stradiņu.

Vēlāk Baltajā zālē muzicēs zviedru senās mūzikas ansamblis “Villancico”, kas Senās mūzikas festivālā uzstājies jau iepriekš. Viņu programmā būs Latīņamerikas baroka paraugi no Ekvadoras, Peru, Bolīvijas un Meksikas.

Festivāla noslēguma koncerts desmitos vakarā notiks Rundāles pils dārzā, kur diriģenta Andra Veismaņa vadībā un “Sinfonietta Rīga” pavadīti populārus baroka hitus dziedās pazīstamā senās mūzikas zvaigzne Inga Kalna, Sergejs Jēgers un Apvienotajā Karalistē savu karjeru īstenojušais latviešu basbaritons Pauls Putniņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+