Kultūra
Teātris un kino

Senās mūzikas festivāls šogad bērnus aicina uz “Salātlapiņas” uzvedumu0

Foto: Kaspars Balamovskis

Tuvojas jubilejas – 25. – Starptautiskais Senās mūzikas festivāls, un tā programmā 13. jūlijā Rundāles pilī bērnus gaida aizraujošs muzikāls ceļojums koncertuzvedumā “Salātlapiņa”, informē “Latvijas koncertu” pārstāve Rinta Bružēvica.

Salātlapiņas muzikālajā stāstā skanēs Jolantas Strikaites-Lapiņas dzidrais soprāns, Prinča lomā būs grupas “The Sound Poets” solists Jānis Aišpurs, bet Raganas tēlā – pieredzējusī operas soliste Sonora Vaice.

Uzvedumā piedalīsies Latvijas Radio kora solisti, instrumentālais ansamblis Pētera Vaickovska vadībā, kā arī NMV Rīgas Horeogrāfijas un Rīgas Doma kora skolu audzēkņi.

Brāļu Grimmu pasakā par meiteni Salātlapiņu, kuru ļaunā Ragana ieslodzījusi tornī, noteikti ieradīsies labais Princis. Pārvarot šķēršļus un uzvarot bēdas, viņš atbrīvos daiļo meiteni.

Neparastajā ceļojumā princi pavadīs mūzika, ko senatnē komponisti pasnieguši Anglijas monarhiem. Koncertā skanēs gan dūdas, senatnīgas obojas un flautas, viola da gamba, un klavesīns, kas savulaik rotājis katras īstas karaļnama pārstāves buduāru.

Uzvedums sāksies plkst. 13 Baltajā zālē, bet jau no plkst. 11.30 Rundāles pils pagalmā saistībā ar muzikālo pasaku bērniem būs iespēja nogrimēties un piedalīties radošajās darbnīcās mākslinieku vadībā,” pauda Rinta Bružēvica.

“Vecāki tiek aicināti padomāt kā saģērbt savus lolojumus tā, lai tērpā iezīmētos kaut neliels, tomēr senatnīgs akcents.

“Latvijas koncerti” brīdina: pils Baltajā zālē sēdvietu skaits ir ierobežots, tāpēc biļetes koncerta norises dienā Rundāles pilī būs pieejamas tikai tad, ja būs palikušas brīvas sēdvietas.

25. Starptautiskā Senās mūzikas festivāla koncerti notiks Rīgā un Rundālē no 10. līdz 13. jūlijam, pieskandinot koncertzāles, baznīcas un Rundāles pils krāšņās zāles ar baroka mūzikas meistardarbiem.

LA.lv