Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Vitolds, Lolita, Letīcija
Otrdiena, 30. maijs, 2017
28. jūnijs, 2016
Drukāt

Senās mūzikas festivālu ieskandinās Latvijas Radio koris

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas radio koris

22. Starptautisko Senās mūzikas festivālu 7. jūlijā Rīgas Domā atklās Latvijas Radio koris promenentā senās mūzikas interpreta un pētnieka – britu diriģenta Pītera Filipsa vadībā, atskaņojot itāļu, spāņu un britu renesanses mūzikas spilgtāko pārstāvju skaņdarbus, LA.lv pavēstīja “Latvijas Koncertu” pārstāve Rinta Bružēvica.

Pēteris Vaickovskis, Latvijas Radio kora baritons par Senās mūzikas festivāla atklāšanas koncerta programmu teic: “Pīters Filipss ir viens no pēdējo 40 gadu spilgtākajiem angļu senās mūzikas interpretiem. Mūzika, kuru viņš izvēlējies festivāla atklāšanas koncertā, ir rakstīta baznīcas vajadzībām – tā ir īpaši tīkama un skaista cilvēka ausij.”

Pīters Filipss ir viens no prominentākajiem senās mūzikas pētniekiem un muzikologiem, britu senās mūzikas ansambļa “The Tallis Scholars” dibinātājs un vadītājs. Oksfordā skolotais diriģents mūža lielāko daļu veltījis renesanses laika mūzikas likumsakarību un stila izpētei. Līdzās diriģēšanai Pīters Filipss regulāri nododas arī rakstniecībai un publicistikai. Viņa pirmā grāmata veltīta tieši angļu renesanses garīgajai mūzikai.

Pievienot komentāru

Tradicionālajā Brīvdabas muzeja gadatirgū - arī simtgadniece Emīlija TrankaleBrīvdabas muzejs nedēļas nogalē – 3. jūnijā no plkst. 9 līdz 18 un 4. jūnijā no plkst. 9 līdz 17 aicina uz tradicionālo Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu, kurš risināsies jau 47. reizi un kurā piedalīsies unikāla meistare.
Draugiem Facebook Twitter Google+