Mobilā versija
+6.1°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
28. jūnijs, 2016
Drukāt

Senās mūzikas festivālu ieskandinās Latvijas Radio koris

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas radio koris

22. Starptautisko Senās mūzikas festivālu 7. jūlijā Rīgas Domā atklās Latvijas Radio koris promenentā senās mūzikas interpreta un pētnieka – britu diriģenta Pītera Filipsa vadībā, atskaņojot itāļu, spāņu un britu renesanses mūzikas spilgtāko pārstāvju skaņdarbus, LA.lv pavēstīja “Latvijas Koncertu” pārstāve Rinta Bružēvica.

Pēteris Vaickovskis, Latvijas Radio kora baritons par Senās mūzikas festivāla atklāšanas koncerta programmu teic: “Pīters Filipss ir viens no pēdējo 40 gadu spilgtākajiem angļu senās mūzikas interpretiem. Mūzika, kuru viņš izvēlējies festivāla atklāšanas koncertā, ir rakstīta baznīcas vajadzībām – tā ir īpaši tīkama un skaista cilvēka ausij.”

Pīters Filipss ir viens no prominentākajiem senās mūzikas pētniekiem un muzikologiem, britu senās mūzikas ansambļa “The Tallis Scholars” dibinātājs un vadītājs. Oksfordā skolotais diriģents mūža lielāko daļu veltījis renesanses laika mūzikas likumsakarību un stila izpētei. Līdzās diriģēšanai Pīters Filipss regulāri nododas arī rakstniecībai un publicistikai. Viņa pirmā grāmata veltīta tieši angļu renesanses garīgajai mūzikai.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (1)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+