Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Maksis, Maksims, Raivis, Raivo
Pirmdiena, 29. maijs, 2017
29. marts, 2017
Drukāt

Senās rotas jaunā gaismā: studijas “Kalvis” izstāde (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto
[bannersystem place='post_text_above']

No 1. aprīļa līdz 7. maijam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalvis” izstāde “Rotu mantojums”, LA.lv uzzināja kultūras centrā.

Tautas lietišķās mākslas studija “Kalvis” darbību sākusi 1959. gada rudenī “Skolotāju nama” paspārnē. No 1972. gada par studijas vadītāju sāk strādāt Tautas daiļamata meistare Valda Kesnere, un tad arī iezīmējās studijas mērķis – celt gaismā latviešu kultūras unikālo mantojumu – arheoloģiskās rotas. Lielu atbalstu ar padomiem sniedza Vladislavs Urtāns un Latvijas vēstures muzeja arheoloģijas fondu glabātāji un speciālisti, mākslinieks Jānis Mikāns un Juris Urtāns.

“45 gadu garumā TLMS “Kalvis” izveidojusies par vadošo rotkaļu kopu ar padziļinātām zināšanās senlatviešu rotu atdarinājumu izgatavošanā un pielietojumu apģērbā, kā latviskās identitātes saglabāšanā mūsdienu multinacionālajā sabiedrībā,” uzskata kultūras entr “Ritums” direktores vietniece Evija Lūse.

Turklāt senlatviešu rotas nav tikai muzeju eksponāti, tām ir arī praktisks pielietojums, izceļot mūsdienu apģērbu valkātāju oriģinalitāti un piederību latvietībai.

Studijas rotas ir eksponētas Lietuvā, Igaunijā, Maskavā, Somijā, Japānā, Francijā, ASV, Ungārijā, Kiprā, Gruzijā, Jaltā, Norvēģijā un citur.

Tuvojoties Latvijas valsts simtgades svinībām, TLMS “Kalvis” dalībnieku veikums kopā ar tērpu kolekciju, ko veidojusi salona “Tīnes” vadītāja Ināra Vizma, tiek plašāk parādīts skatītāju vērtējumam izstādē “Rotu mantojums”. Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11 līdz 17.

[la_adsense]

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Viss ir forši bet bilde atgādina Terminatoru armijas krūšutēlus ar bezdvēseles mehāniku acīs.
    Uznāk uztraukums. 😀

Liepājas teātris aicina novērtēt sezonas jauniestudējumusLiepājas Kultūras pārvalde jau desmito gadu aicina skatītājus novērtēt Liepājas teātra sezonā radītos jaundarbus, nosakot labāko sezonas izrādi, kā arī spilgtāko aktieri un aktrisi gan pirmā, gan otrā plāna lomās.
Draugiem Facebook Twitter Google+