×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2012
Drukāt

Seniori gaida labus skolotājus 


Lattelecom joprojām aicina arī skolotājus pievienoties projektam, lai kopīgiem spēkiem īstenotu mērķi – 6000 senioriem palīdzētu spert pirmos soļus datorprasmju apguvē. Kopš Lattelecom organizētā senioru apmācības projekta “Pieslēdzies, Latvija!” izsludināšanas šā gada aprīlī tajā iesaistījušies 80 skolotāji no visas Latvijas.

 

No senioriem pirmo pāris mēnešu laikā ir saņemts vairāk nekā 1500 pieteikumu – tikpat, cik apmācīja visa projekta laikā pērn. Maijā paralēli skolotāju apmācībām pirmie seniori atgriezās skolas solā un mēneša laikā jau vairāk nekā 500 saņēmuši apmācību sertifikātus.

“Tik daudziem cilvēkiem varam palīdzēt spert pirmos soļus datorprasmju apguvē, līdz ar to paplašinot viņu iespējas – vienam atrast darbu, citam saziņu ar tuviniekiem, vēl kādam – piekļuvi jaunākajām ziņām. Mācīties gribētāju netrūkst, turklāt daudzviet pieprasījums pārsniedz iespējas, tāpēc aicinām arī citus skolotājus pieteikties projektam. Vēl ir vairāk nekā četri mēneši laika, un pieeja ir elastīga – skolotājs pats nosaka apmācību grafiku un vietu. Joprojām ir visas iespējas par labo darbu gūt gandarījumu un arī kā pateicību saņemt portatīvo datoru,” skaidro Līga Bite, 
Lattelecom sabiedrisko attiecību projektu vadītāja. “Dažviet, piemēram, Valkā, Saldū, Aizkrauklē, Krāslavā, nav nevienas skolas, kas būtu iesaistījusies šajā projektā, savukārt Rīgas apkaimē pat 17 skolas nespēj uzņemt daudzos interesentus. Ticiet man – ne tikai galvaspilsētas seniori vēlas kļūt gudrāki datorprasmēs!”

 

Pedagogu viedokļi

Māra Lilita Lapiņa, Praulienas pamatskolas informātikas skolotāja: “Šajā projektā iesaistījos tāpēc, ka jau iepriekš daudz esmu strādājusi ar pieaugušajiem un zināju – ja cilvēks pēc piecdesmit vēlas iemācīties ko jaunu, tad tas jau ir apzināti un mērķtiecīgi. Šādus cilvēkus ir prieks mācīt.

Saviem kolēģiem gribu teikt, ka jāizmanto katra jauna un interesanta iespēja, komunicējoties ar cilvēkiem, pilnveidojoties savā profesijā. Tehnoloģijas attīstās ļoti strauji, un mūsu sabiedrībai nepieciešami zinoši un informēti cilvēki, arī tie, kas jau sasnieguši cienījamu vecumu.”

Jurijs Stetjuha, Rīgas Imantas vidusskolas informātika skolotājs: “Pieteicos projektam, jo man patīk pasniegšanas process un strādāt ar dažādām auditorijām. Kādreiz mācīju skolotājus un palīdzēju likvidēt viņu datora analfabētismu, kā arī bērnudārzu darbiniekus, pārsvarā pusmūža vecuma cilvēkus. Strādāt ar viņiem bija gana grūti, jo informācijas apgūšana viņiem prasa laiku. Redzu, ka senioriem gan ir ļoti liela vēlēšanās iemācīties, tomēr pat tāda vienkārša operācija kā peles pieradināšana dažiem var radīt lielu izaicinājumu. Tomēr pasniegt senioriem ir ļoti interesanti!

Citiem skolotājiem šajā projektā ieteiktu iesaistīties kaut vai dažādības pēc. Padomājiet par to, ka daudzi seniori vecumā virs 50 ļoti bieži nevar atrast sev darbu un tādu kursu apmeklēšana viņiem ir kā svaiga gaisa elpa.”

Judīte Poriķe, Jelgavas amatniecības vidusskolas informātikas skolotāja: “Uzskatu, ka cienījama vecuma cilvēki, kas skolas gudrības apguvuši agrāk, nav pelnījuši justies atstumti dzīves straujā tempa dēļ. Darbošanās projektā man dod gandarījumu, ja redzu progresu senioru zināšanu attīstībā, lietojot modernās tehnoloģijas.

Pedagogs ar savu ikdienas darbu ietekmē apkārtējo dzīvi, dodot no sevis visu to labāko, iedvesmojot mācīties, palīdzot piepildīt sapņus. Strādājot par skolotāju, esmu iemācījusies izvirzīt mērķus un prioritātes – iedvesmot mācīties, veicināt IKT lietošanu ikdienā un pilnveidot sabiedrību.”

 

Uzziņa

* Ikviens interesents vecumā pēc 50 gadiem apmācībām var pieteikties līdz pat oktobrim, zvanot pa “Pieslēdzies, Latvija!” bezmaksas tālruni 80000822, interesējoties savas pilsētas pensionāru biedrībās, kā arī atsaucoties uz pašu skolotāju publicēto kontaktinformāciju.

* Apmācības tiek organizētas nelielās grupās – pa 14 dalībniekiem katrā grupā. To ilgums būs trīs dienas, apmācībām veltot četras mācību stundas (45 minūtes katra) ik dienu. Projekts norisināsies visā Latvijā līdz pat rudenim, tāpēc apmācībām joprojām var 
pievienoties ikviens seniors.

* Sociāli nozīmīgais projekts “Pieslēdzies, Latvija!” norisinās ar LR Labklājības, Izglītības un zinātnes ministriju atbalstu, aicinot iesaistīties skolotājiem un skolas piešķirt telpas apmācību norisei.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+