×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. decembris, 2012
Drukāt

Seniori ir ļoti atsaucīgi ziedotāji

skurstene_letaag_18

“Svētdien labdarības akcijas “Eņģeļi pār Latviju” noslēguma dienā pie Latvijas Nacionālās operas ieradās sirma kundze, kura ziedoja slimajiem bērniem visus savus mūža ietaupījumus – divus tūkstošus latu, sakot, ka viņiem šī nauda ir vairāk vajadzīga,” aizkustinājumu neslēpj labdarības fonda “Ziedot.lv” pārstāve Inese Danga.

 

Viņa teic, ka seniori ir vieni no aktīvākajiem ziedotājiem, kas labprāt palīdz ikvienam cilvēkam, kura sāpes viņus uzrunā un ir saprotamas.

 

Labestībā dalās ar citiem

“Man ir problēmas ar acīm – slimoju ar tīklenes distrofiju. Šo kaiti izārstēt nevar, tikai mazliet piebremzēt. Bija vajadzīgas injekcijas acīs, kas gadā izmaksātu vairākus simtus latu. Uz lūgumu palīdzēt atsaucās ne tikai daudzi labi cilvēki, bet arī Fēliksa Lūkina acu klīnika, apņemoties mums abām ar kolēģi Astrīdu Gulbi, kurai ir līdzīga problēma, četras reizes gadā veikt injekcijas bez maksas,” stāsta tautā iemīļotā aktrise Velta Skurstene, kura tieši šonedēļ, 19. decembrī, savā mājā Skultē nosvinēja 82. dzimšanas dienu. Apmēram divus tūkstošus latu, kuri ar labdarības portāla “Ziedot.lv” starpniecību tika saziedoti aktrises acu gaišuma saglabāšanai, viņa nolēma ieguldīt īpašā Veltas Skurstenes veselības programmā, kurai ir divi galvenie mērķi – palīdzēt senioriem risināt acu veselības problēmas un materiāli atbalstīt bijušos kolēģus, kuriem mūža nogalē tik ļoti nepieciešama medicīniskā palīdzība un rehabilitācija. Kopš maija sākuma ar šīs veselības programmas starpniecību trīs vecākās paaudzes aktieri – Elvīra Baldiņa, Astrīda Vecvagare un Jēkabs Krēsliņš – desmit dienas varēja atjaunot spēkus rehabilitācijas centrā “Līgatne”. Visiem trim bijušajiem skatuves māksliniekiem ārstējošais ārsts bija ieteicis rehabilitāciju, lai mazinātu locītavu un muguras sāpes. Iespējams, vēl šogad palīdzību saņems arī kāda sirma kundze, kura gandrīz pilnībā zaudējusi redzi un kurai ļoti nepieciešama acu operācija.

 

Labdarības 
programmas senioriem

“Esmu laimīga, ka ir tāda veselības programma un ka man ir bijusi iespēja palīdzēt citiem, jo arī man daudzi ir palīdzējuši. Labais darbs turpinās un par to man ir liels prieks. Tad ir sajūta, ka ik diena nav nodzīvota velti. Neko dižu jau vairs nevaru izdarīt, tikai sakopt māju un pati sevi, nežēloties, nečīkstēt un rūpēties, lai aste vienmēr būtu mundra – man kā ēzelītim I- ā tas ir ļoti svarīgi,” atklāj Velta Skurstene un piebilst:

“Tieši pensionāri jau ir tie, kas visbiežāk ziedo naudu, kaut mazumiņu. Tā ir sava veida pašaizliedzība – man iet grūti, lai tad varu cik necik palīdzēt citiem.”

“Ziedot.lv” pārstāve Inese Danga norāda, ka Veltas Skurstenes palīdzības programma ļauj pievērst lielāku sabiedrības uzmanību gan vientuļiem pensionāriem, gan senioru ģimenēm un to vajadzībām. Viņa stāsta, ka fondā vai ik dienas pēc palīdzības vēršas grūtībās nonākuši sirmgalvji, kas paši nespēj samaksāt par ārstēšanos, medikamentiem, zobu protēzēm, komunālajiem maksājumiem, pārtiku.

Projekta “Laimīgai Latvijai” ietvaros fondā darbojas sešas programmas, kas paredzētas vecu cilvēku un invalīdu atbalstam. Kopā tām šobrīd saziedoti 23 579 lati.

 

Fakti

Labdarības fonda “Ziedot.lv” palīdzības programmas senioriem*

Veltas Skurstenes veselības programma – saziedoti Ls 2419. Mērķis: acu un citu veselības problēmu risināšanai.

Palīdzēsim trūcīgām senioru ģimenēm – saziedoti Ls 4348. Mērķis: medikamentu, pārtikas un malkas iegāde trūcīgām senioru ģimenēm.

Cienīgas vecumdienas ordeņu kavalieriem – saziedoti Ls 1165. Mērķis: palīdzēt pavadīt cienīgas vecumdienas cilvēkiem, kas saņēmuši Latvijas augstākos apbalvojumus.

Aprūpe mājās – saziedoti Ls 3754. Mērķis: sniegt atbilstošu aprūpi un palīdzību vientuļiem sirmgalvjiem.

*Vairāk par šīm programmām un iespēju ziedot var uzzināt interneta mājas lapā www.ziedot.lv

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+