×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2012
Drukāt

Seniori izvēlas kopīgu mitekli

Foto - www.senioren-ratgeber.deFoto - www.senioren-ratgeber.de

Vientulības vietā dzīve patīkamu ļaužu kompānijā – šādam dzīves modelim vecumdienās priekšroku dod arvien vairāk Vācijas iedzīvotāju. “Pēdējos desmit gadus interese par dzīvi senioru komūnās arvien palielinās. Taču, lai ideja taptu par realitāti, jāpārvar arī vairāki šķēršļi. Vecumā cilvēki krasas pārmaiņas uztver citādi nekā jaunībā.

 

Vajadzīgs ilgs laiks, lai tām pielāgotos,” norāda Kaseles universitātes sociālās gerontoloģijas katedras profesors Freds Karls.

Pensionārs Volfgangs Kerners (67) no Greicas pilsētas (Tīringene) komūnas “Miteklis55plus” kopā ar savu dzīvesbiedri un vēl desmit domubiedriem kopā noīrēja vecu savrupmāju un pārbūvēja to atbilstoši senioru vajadzībām. Pārbūves plānu izstrādāja visi kopā, lai tas atbilstu ikviena iemītnieka vajadzībām. Tika paplašinātas durvju ailas, lai pa tām varētu iebraukt arī ar ratiņkrēslu, tualetes un vannas istabas tika pielāgotas cilvēkiem ar kustību traucējumiem, veikti vēl citi uzlabojumi. Katram komūnas iemītniekam ir sava istaba, bet plašā viesistaba ir visiem kopīga. Tajā iemītnieki pulcējas, lai kopīgi baudītu tasi kafijas vai glāzi vīna, klausītos mūziku un dalītos domās. Arī īri un komunālos maksājumus apmaksā visi kopā, dalot tos “uz galviņām”. Tas ļauj ietaupīt līdzekļus.

“Cilvēkiem, kas vēlas apmesties uz dzīvi šādās komūnās, jābūt ļoti atvērtiem un sabiedriskiem. Harmoniska kopdzīve iespējama vienīgi tad, ja visi iemītnieki ir gatavi uz kompromisu,” domā Ingeborga Dālmene no Hannoveres. Viņa vada īrnieku kooperācijai veltītu interneta portālu, kurā reģistrētas vairāk nekā 400 senioru komūnas un iniciatīvas grupas no visas Vācijas. Interneta portālā seniori var atrast bezmaksas padomus, kā dibināt domubiedru grupu, kā izvēlēties piemērotu mājokli un to pārbūvēt, īres namu, arhitektu biroju un būvfirmu koordinātas, kā arī citu noderīgu informāciju.

Avots: senioren-ratgeber.de

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+