×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
11. oktobris, 2013
Drukāt

Seniori palīdz izsniegt trūcīgo pakas

Foto - LETAFoto - LETA

Ligita Kristovska, pensionāru biedrības “Ventspils liedags” valdes priekšsēdētāja: “Pašlaik īstenojam jau otro Teterovu fonda projektu, tā finansējums dod iespēju gan nostiprināt veselību – esam pievērsušies nūjošanai –, gan uzzināt, kā skaisti un moderni izskatīties senioru vecumā. Pirmajā nodarbībā stiliste pastāstīja, ka senioram nevajadzētu ģērbties tikai pelēkā, arī sarkanā ne! Man personiski parādīja dzelteni melni svītrotu audumu, un, izrādās, tas ir īstais krāsu salikums! Citai kundzei nedaudz uzlika kosmētiku, notušēja kādu grumbiņu, un mūsu priekšā bija cits cilvēks. Nodarbību apmeklēja ap 50 interesentu. Atsauksmes bija tik cildinošas, ka tie, kas neieradās, nožēloja, ka palikuši mājās.

Šā projekta ietvaros paredzēts iegādāties šujmašīnu ar overloku, lai varam sev arī kādu apģērba gabalu sašūt vai pāršūt. Mums ir nopirktas nūjas sporta nodarbībām, vēl nepieciešams soļu skaitītājs. Nopirkām arī digitālo fotoaparātu fotopulciņa nodarbībām. Tas palīdz vairāk piesaistīt stiprā dzimuma pārstāvjus. Ir izveidotas divas grupas – viena iesācējiem, otra – ar priekšzināšanām. Apmācīs gan fotografēt, gan “pārcelt” bildes datorā un apstrādāt attiecīgajās datorprogrammās.

Mūsu biedrības darbs kopumā tiek novērtēts atzinīgi, jo cilvēki nāk, piesakās, grib kopā darboties, braukt ekskursijās. Paldies pilsētas domei, kas mums piešķīra plašākas telpas. Biedrībai par tām nekas nav jāmaksā, arī par siltumu, ūdeni un elektrību maksā dome.”

Nora Ivanova, Lielvārdes pensionāru biedrības valdes priekšsēdētāja: “Nupat ļoti skaisti nosvinējām Veco ļaužu dienu. Mūsu senioru deju grupa nākamgad atzīmēs piecu gadu jubileju, gatavojamies lielajam koncertam. Prieks, ka, pateicoties Teterovu fonda atbalstam, mums šajos svētkos būs jauni deju tērpi. Jau trešo sezonu darbojas senioru amatierteātris. Šķiet, tāds Latvijā mums ir vienīgais. Šogad sagatavojām veltījumu Kauliņtēva 110. dzimšanas dienai, bet tagad jau notiek ludziņas “Vienprātības komiteja” mēģinājumi. Pagājušajā gadā nodibinājām vokālo ansambli.

Regulāri vienreiz mēnesī biedrībā notiek tematiskas sanāksmes, tāds kā mūžizglītības pasākums, ko rīko kāds no mūsu biedriem. Stāstām savus dzīves stāstus, apgūstam jaunas ēdienu receptes, piemēram, oktobra sanāksmei ir nosaukums “Rudens gardums bļodiņā”.

Pirms pieciem gadiem pašvaldība palūdza pensionāru biedrību palīgā izsniegt trūcīgajiem EK pārtikas pakas. To darām visu šo laiku. Esmu gan ievērojusi, ka cilvēki, kam šie produkti paredzēti, šo atbalstu vairs nenovērtē, pakas ilgstoši neizņem, tās paliek pāri, bet mums ir problēma, kur tās glabāt.”

Valentīna Embovica, Dobeles pilsētas pensionāru biedrības valdes priekšsēdētāja: “Saprotams, ka gados vecākiem cilvēkiem arvien aktuālāks ir veselības aprūpes jautājums. Septembrī noorganizēju kaulu blīvuma pārbaudi pensionāriem, nesen notika arī kāju vēnu pārbaude, to pagājušajā gadā apmeklēja 70 cilvēku, šogad – 36. Iecienītas ir ekskursijas uz dažādiem Latvijas novadiem. Oktobrī noslēgsim ceļojumu sezonu ar braucienu uz Staburagu un Kokneses novadu. Lai gan Veco ļaužu diena oficiāli kalendārā minēta 1. oktobrī, mēs to svinēsim 25. datumā. Būs klāti galdiņi, plašs koncerts, dzīvā mūzika, sveiksim savus biedrus nozīmīgajās jubilejās, piedalīsies arī pašvaldības pārstāvji. Šo sarīkojumu mums līdzfinansē Dobeles novada dome. Uzrakstīju projektu, un svētku sarīkošanai tika piešķirti 350 lati.

Pašvaldība ar 50 latiem atbalstīja arī mūsu Veselības dienu, kas tradicionāli notiek jūrmalā, Ragaciema apkārtnē. Nūjosim 7 – 8 km gar jūras krastu, apmeklēsim Imanta Ziedoņa kapavietu, tur noliksim līdzpaņemtos ziedus. Tā būs gan sportiski, gan emocionāli piepildīta diena!

Ikdienā pensionāru biedrībā darbojas vairāki pulciņi. Pirmdienās kopā sanāk 15 cilvēku lielā kulināru grupa. Otrdiena ir rokdarbnieču diena, kad top ļoti skaisti darbi, ko vēlāk redzam izstādēs. Darbojas arī galda spēļu pulciņš, kad uzspēlē zolīti, šahu, dambreti.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+