×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2012
Drukāt

Seniori teorētiski un praktiski apgūst “Skype” lietošanu

Prasmes izmantot modernās tehnoloģijas senioriem var krietni vien atvieglot dzīvi, pārliecinājos brīdī, kad piedzīvojām Krājbankas krahu. Ne viens vien seniors, zvanot pa mūsu redakcijas tālruni, stāstīja, ka viņš pat netuvojas bankomātam vai datoram, kam ir interneta pieslēgums, baidoties, ka “kaut ko ne tā nospiedīšu”.

 

Vienlaikus viņi atzina, ka šīs prasmes lieti noderētu, lai samaksātu kārtējos rēķinus un pārliecinātos, kas notiek bankas kontā. Pensionāri arī atzīmēja, ka rēķinu apmaksa un pensijas saņemšana caur “Latvijas Pastu”, nevis internetbanku, viņiem izmaksā nelielu naudiņu.

Tomēr ir seniori, kas negrib atpalikt no dzīves un nebaidās apgūt datoru. Par to pārliecinājos pasākumā, ko Eiropas Savienības (ES) mājā bija noorganizējusi biedrība “Rīgas aktīvo senioru alianse” (RASA) un kas pulcēja 60 senioru. Viņi bija ieradušies, lai apgūtu saziņas programmas “Skype” lietošanu. To, kādas iespējas sniedz “Skype”, kā izveidot savu “Skype” kontu un uzstādīt programmu savā datorā, ja tādas nav, kā arī par citām ar “Skype” saistītām gudrībām viņiem stāstīja semināra vadītājs Kārlis Ozoliņš. Daudziem šķita būtiska informācija, ka šo programmu var izmantot arī latviešu valodā.

Šis gads pasludināts par Eiropas gadu aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei, un tā ietvaros paredzēti dažādi pasākumi, tostarp senioru datorapmācība reģionos. Pensionāru un invalīdu biedrības savu novadu senioriem un sociāli izolētajiem cilvēkiem tās rīkos Daugavpilī, Gulbenē, kā arī citviet Latvijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+