×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. jūnijs, 2013
Drukāt

Senioriem piedāvā bezmaksas vingrošanas nodarbības

Foto - LETAFoto - LETA

Jaunizveidotajā Lucavsalas parkā katru ceturtdienu plkst. 15 gados vecākiem cilvēkiem ir iespēja piedalīties bezmaksas vingrošanas nodarbībās. Tās vadīs fizioterapeits Oskars Grigulis.

 

Senioru vingrošanas laukumu Lucavsalā uzstādīja šā gada maijā, un tas ir daļa no rotaļu un atpūtas laukuma. Ierīces sportošanai var izmantot katru dienu, jo pie katras no tām ir izvietotas detalizētas instrukcijas vingrojumu veikšanai. Bezmaksas nodarbības trenera vadībā Lucavsalā notiks katru nedēļu līdz augusta vidum.

Lucavsalā ierīkotajā atpūtas zonā ir ne tikai senioru vingrošanas laukums, bet arī plašs bērnu rotaļu laukums, “Parkour” sporta aprīkojums pusaudžiem, vingrošanas zonas pieaugušajiem, pludmales volejbola laukumi un veikparks.

Vingrošanas laukumi visām paaudzēm ir Somijas ražotāja “Lappset” izstrādāta koncepcija, kas radusies pēc ilgiem “Lappset” un Rovaniemi universitātes mācībspēku mēģinājumiem rast risinājumu sabiedriskās vietās uzstādāmām iekārtām senioriem, kam klasiskie sporta un vingrošanas kompleksi ir kļuvuši par sarežģītiem. Tā tika radīts iekārtu komplekss “0-100”, kur apvienoti klasiskie mazu bērnu rotaļu elementi ar papildu vingrojumu elementiem. Galvenais uzdevums ir mudināt padzīvojušus ļaudis izpildīt elementāras kustības locītavām, lai tās “neierūsētu”. Ik dienas uzlabojot savu formu, var mazināt traumu skaitu, kas rodas ikdienas situācijās sliktās fiziskās kondīcijas vai koordinācijas dēļ.

 

Grīziņkalnā

Sestdien, 15. jūnijā, no plkst. 11 līdz 12 Grīziņkalna skeitparkā ikviens vecākā gadagājuma rīdzinieks aicināts uz otro bezmaksas vingrošanas nodarbību. To programmas “Ghetto Cares” ietvaros senioriem vadīs fitnesa instruktore Ilze Audzeviča.

Pirmā nodarbība vecākā gadagājuma rīdziniekiem notika jau maija nogalē. Neraugoties uz sliktiem laikapstākļiem, izkustēties un izdejoties mūzikas ritmos bija ieradušās desmit dāmas – Latvijas sieviešu invalīdu asociācijas “Aspazija” pārstāves un Grīziņkalna apkaimes iedzīvotājas. “Lai gan vairākām dāmām bija nopietnas veselības problēmas, viņas aktīvi piedalījās nodarbībā un arī dejoja. Vēlāk viņas man atzina, ka jūtas daudz spirgtākas un enerģiskākas,” atklāj nodarbību vadītāja I. Audzeviča.

Sestdien uz nodarbību aicināti visi interesenti – ne tikai dāmas, bet arī kungi. Ierašanās ērtā apģērbā un sporta apavos.

Trešā nodarbība senioriem notiks 27. jūlijā no plkst. 11 līdz 12.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+