×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. aprīlis, 2015
Drukāt

Senioriem pienākas mājas aprūpe (7)

Foto - LETAFoto - LETA

“Man ir 81 gads, sievai 85, abi dzīvojam lauku mājā. Sākas vecuma nevarība (nevaram vairs izkurināt krāsni, nokļūt pēc produktiem). 1. grupas invalīdiem palīdz, teiksim, ir pavadoņi transportā. Sievai, kas četras reizes nonāca slimnīcā ar sirdi, uz kājām izveidojās čūlas. Slimnīcā iedeva telefona numuru, pa kuru piezvanījām. Atbrauca uz mājām māsiņa un ārstēja sievai kājas. Par to nebija jāmaksā, tikai par zālēm. Kā ir ar veciem cilvēkiem? Kāda palīdzība viņiem pienākas?” Jānis Ķekavas pagastā

Atbild Ķekavas novada Sociālā dienesta darbiniece Vita Miezīte: “Mūsu novadā darbojas birojs “Aprūpe mājās”, kas sniedz palīdzību mājās cilvēkiem, kuru deklarētā dzīvesvieta ir Ķekavas novadā un kuri vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ nespēj paši sevi aprūpēt. Lai saņemtu aprūpi mājās, vecajam cilvēkam vai viņa pilnvarotajai personai (radinieks, ģimenes ārsts, kaimiņš) jāvēršas Ķekavas novada pašvaldības sociālajā dienestā. Nepieciešama arī izziņa no ģimenes ārsta, kas apliecina, ka cilvēkam tiešām šī aprūpe nepieciešama. Ja vecais cilvēks pats nevar ierasties sociālajā dienestā, lai nokārtotu visas formalitātes, sociālais darbinieks atbrauks pie viņa uz mājām un palīdzēs tās nokārtot.

Pēc tam sociālais darbinieks kopā ar aprūpes biroja vadītāju ierodas pie šā pakalpojuma lūdzēja mājās, lai izvērtētu viņa funkcionālās spējas un vajadzības, to, cik bieži palīdzība nepieciešama. Aprūpes biroja mobilās brigādes darbinieki var palīdzēt veikt ikdienas mājas darbus, pagatavot ēdienu, nomazgāties, atvest pārtiku un medikamentus, sakopt māju, piemēram, saklāt gultu, izmazgāt grīdas.

Maksa par pakalpojumu ir 3,56 eiro stundā. Trūcīgajām personām šis pakalpojums ir bez maksas, bet maznodrošinātām (ienākumi līdz 224 eiro) – 50% apmērā no pakalpojuma summas.”

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Virsraksts disharmonē ar tekstu. Ja pienākas – tad parasti tas ir par velti. Ja par samaksu – tad IR IESPĒJAMA, nevis pienākas.

  2. Un tā lielā maksa Atbildēt

    jau nepaliek aprūpētājai, BET TAI INSTITŪCIJAI, KAS ORGANIZĒ…, aprūpētājas saņem knapi minimālo algu un ir pārskrējušās (pie vairākiem klientiem) ar sāpošām mugurām, kājām un rokām…

  3. Un par to vēl naudu plēst, necilvēki! Esmu gatavs palīdzēt jebkuram – par paldies.

    • Vai Jums par paldies ari zobus labos un maizi veikala rimi dos ?tagad par paldies nav nekas es tik nenemu naudu no smagi slimiem.vecums jau nav slimiba tas pienaks katram

  4. toties Bauska nekada aprupe nepienakas ja ir kaut viens berns ta lemusi Bauskas dome

  5. Viss izskatījās jauki,kamēr nonācām pie maksas.Tā priekš veciem,slimiem un noteikti ne visai bagātiem cilvēkiem ir milzu summa!To par palīdzību pat pagrūti nosaukt,tās,protams,ir tikai manas domas.

  6. Nu Ķekavai jau nav ko bēdāt – viņiem ir kolosāla dakterīte un arī māsiņa, pēc kuru apmeklējumiem jau vien var palikt veselāks!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+