×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. maijs, 2017
Drukāt

“Seniors jau nav miris cilvēks.” Vērtējam “Tautas panorāmu” LTV (4)

Ekrānuzņēmums no LTV "Tautas panorāmas" sižetaEkrānuzņēmums no LTV "Tautas panorāmas" sižeta

Lai vai kāda būs vēlētāju aktivitāte pašvaldību vēlēšanās 3. jūnijā un lai vai kādi apsvērumi galarezultātā noteiks balsotāju izvēli, jāatzīst, ka mediji šajā priekšvēlēšanu periodā ļoti aktīvi cenšas uzrunāt sabiedrību. Rakstu sērijas, raidījumu cikli un dažādi rīki interneta vidē mudina cilvēkus mērīt un svērt vietējās varas līdzšinējo veikumu un kritiski vērtēt priekšvēlēšanu solījumus. Izņēmums nav arī sabiedriskie mediji – Latvijas Televīzija (LTV) pirmo reizi realizē vēlēšanu projektu “Tautas panorāma”, apņemoties pabūt visos Latvijas novados, lai uzklausītu iedzīvotājus par, viņu skatījumā, būtiskākajiem jautājumiem un problēmām. Šāda apņēmība neapšaubāmi vērtējama pozitīvi, tomēr ieceres realizācija raisa jautājumus gan par žurnālistikas kvalitāti, gan arī liecina par sabiedrības briedumu un gatavību izmantot sabiedriskā medija doto iespēju.

Mazliet pret straumi

“Līdz šim sabiedriskais medijs un komercmediji orientējās uz lielajām pilsētām, jo tas no resursu viedokļa ir vieglāk, ērtāk un arī it kā svarīgāk. Šī ir tā reize, kad gribējām, lai cilvēkiem visos Latvijas novados ir vienādas iespējas izteikties,” “Tautas panorāmas” ideju pamato LTV Ziņu dienesta galvenais redaktors Guntis Bojārs. “Esošajai varai daudzos novados ir iespēja izpausties caur saviem bieži vien apmaksātajiem masu medijiem, lapiņām vai pašvaldību izdevumiem. Tajā pašā laikā cilvēkiem nav šādas brīvas platformas, kur nākt, izteikties, padusmoties, pakritizēt vai paslavēt. Mūsu mērķis bija radīt šādu platformu. Tas ir kā pirmais impulss novada iedzīvotājiem sākt runāt par to, kas viņus uztrauc, kas viņiem patīk vai nepatīk,” skaidro Bojārs.

LTV iepriekš izsludina vietu un laiku, kad konkrētā novada iedzīvotāji var ierasties uz tikšanos ar “Tautas panorāmu”. Visbiežāk tikšanās laiks ir darbdienas vidū, kas lielā mērā nosaka to, ka pārsvarā dzirdēsim novada iedzīvotāju ekonomiski neaktīvo daļu. Ir arī gadījumi, kad uz tikšanos neatnāk neviens vai gandrīz neviens. Piemēram, 1. aprīlī Naukšēnos ieradās tikai viens cilvēks, kurš turklāt atteicās runāt kameras priekšā. “Cilvēki ir diezgan kūtri, un tādā ziņā šis pasākums ir mazliet pret straumi,” secina G. Bojārs. “Daļai Latvijas cilvēku ir raksturīgi labāk sēdēt mājās un purpināt zem deguna.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. garāmsteberējot Atbildēt

    Seniors nav miris, bet viņam būs jāpiecieš neskaitāmi pazemojumi nabadzības un nevarības dēļ, pirms viņš būs miris, jo valsts mīl tikai varenos un naudīgos …

  2. Variet Jūs purpināt, ko vēlaties un kā vēlaties ! Mums pie Siles esošajiem 26 gadus ir pie vienas vietas Jūsu Panorāmas un domas ! Jo mēs un tikai mēs esam īstie latviešu tautas pārstāvji ! It sevišķi, kad tautieši brauc vergot uz ārzemēm. Balsojiet par mums !!! Mēs Jūs, aizejot dekrētos un shēmojot, nepametīsim – vienmēr atradīsim kādu iemeslu, lai Jūs paslauktu !

  3. Var jau būt ka nav slikti pabūt novadu centros,bet pagastos jau arī dzīvo cilvēki,bet viņu domas,diemžēl,nevienu neinteresē.

    • Kaut vienam pieleca, ka mums Jūsu viedoklis ir otršķirīgs. Lēni gan tā sapratne, ka mūsu makaroni ir vislabākie, atnāca. Bet, labāk vēlāk, kā nekad.

Draugiem Facebook Twitter Google+