×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
11. aprīlis, 2014
Drukāt

Senioru darinājumi – labdarības tirdziņā


cimdi5

Divas dienas – 18. un 19. aprīlī – Rīgas Kongresu namā no pulksten 11 līdz 16 notiks senioru un invalīdu izstrādājumu izstāde – Lieldienu tirdziņš, kurā eksponātus varēs iegādāties pret ziedojumiem.

Kā jau tādā pasākumā pienākas, draudzīgā tirgošanās notiks dziedātāju un dejotāju snieguma pavadījumā, būs dažādi konkursi, atjautības un veiklības spēles. Tirdziņa ietvaros paredzēts arī olu “skaistumkopšanas” konkurss, kurā varēs piedalīties visi Lieldienu izstādes – tirdziņa dalībnieki ar pašu krāsotām, apzīmētām vai citādi izdaiļotām olām.

Šo labdarības pasākumu rīko Latvijas Pensionāru federācija un Pensionāru iespēju centrs. Kā pastāstīja Pensionāru iespēju centra valdes loceklis Andrejs Berdņikovs, tas tiek organizēts ar nolūku popularizēt veco ļaužu ieguldījumu Latvijas sabiedrībā, mainot priekšstatu par viņiem kā tikai pasīviem sociālās palīdzības saņēmējiem. Pasākumā vecākās paaudzes pārstāvjiem tiks nodrošināta iespēja rādīt plašākai publikai pašu rokām darinātas preces, tirgot tās, kā arī mācīt citus gatavot līdzīgas lietas. Tas stiprinās starppaaudžu pieredzes, zināšanu un prasmju pārneses prakses, kas ļaus veciem cilvēkiem justies kā darbaudzinātājiem un sabiedrībā pieprasītiem speciālistiem.

Tas iecerēts arī kā platforma senioriem nozīmīgas informācijas apmaiņai un izplatīšanai, kurā organizācijas, kas darbojas dažādās ar vecu cilvēku vajadzībām saistītās sfērās, varēs iepazīstināt ar savām aktivitātēm, pakalpojumiem un precēm.”

Tas būs jau otrais Latvijas Pensionāru federācijas un Pensionāru iespēju centra kopīgi rīkotais pasākums. Pirmais notika 2013. gada decembrī, un šim Ziemassvētku senioru gadatirgum bija tik veiksmīgi rezultāti un tik pozitīvas dalībnieku atsauk­smes, ka tika pieņemts lēmums šādus pasākumus rīkot regulāri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+