Mobilā versija
-4.3°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Otrdiena, 6. decembris, 2016
15. oktobris, 2013
Drukāt

Senioru datorapmācības – trīs līmeņos

Foto - Ilmārs ZnotiņšFoto - Ilmārs Znotiņš

Šogad “Lattelecom” datorapmācību process notiks trīs līmeņos: cilvēkiem bez speciālām zināšanām un iemaņām datora lietošanā, tiem, kas jau prot lietot datorpeli, tastatūru, ieiet internetā un atvērt interneta lapu, un tiem, kuri prot orientēties interneta vidē – meklēt informāciju pasaules tīmeklī un lietot e-pastu.

 

“Pēc trešā līmeņa kursa apgūšanas pašvaldība cilvēkam piešķirs sertifikātu, ko atzīst Nodarbinātības valsts aģentūra un citas institūcijas. Šāds sertifikāts būs noderīgs, piemēram, meklējot jaunu darbu. Simt aktīvākajiem cilvēkiem arī tiks piešķirts e-pilsoņa sertifikāts,” vakar notikušajā sociālā projekta “Pieslēdzies, Latvija!” atklāšanā teica “Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Pašlaik apmācībai pieteikušies jau vairāk nekā 1300 cilvēku, no tiem 61% ir no Rīgas, un no reģioniem aktīvākie ir Rēzekne, Jelgava, Olaine un Valmiera. Pavisam 2013. gadā plānots apmācīt 7000 cilvēku vecumā pēc piecdesmit gadiem.

Datorprasmes ir svarīgas, lai varētu sazināties ar sev tuvajiem cilvēkiem, kas šobrīd dzīvo tālumā, pārliecinājies fotogrāfs Juris Kmins. Viņš nesen notikušās e-prasmju nedēļas laikā viesojās piecos sociālās aprūpes centros, cenšoties fiksēt pirmos momentus, kādi rodas, kad cilvēks sastopas ar 20. gadsimta brīnumu – datoru.

“No centros satiktajiem cilvēkiem visinteresantākie bija tie, kas savā dzīvē pirmoreiz sastapās ar datoru. Vairākos gadījumos cilvēki datoru personificēja kā dzīvu būtni, sakot: “Bet viņš (dators) ar mani nerunā!” Galvenais motīvs, kāpēc šie cilvēki grib apgūt datoru, – lai varētu sazināties ar bērniem, kuri ir ārzemēs,” pastāstīja J. Kmins. Sociālās aprūpes centros redzētais viņam ļauj arī apgalvot, ka ne cienījams vecums, ne fiziskais stāvoklis, piemēram, atrašanās ratiņkrēslā, nav šķērslis datorprasmju apguvei.

 

Fakti

* Bezmaksas datorapmācībām, kas notiks no maija līdz novembrim, var pieteikties ikviens interesents pēc 50 gadu vecuma, zvanot pa tālruni 80000822 vai aizpildot reģistrācijas anketu internetā www.piesledzieslatvija.lv.

 

 

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (6)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+