×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Senioru datorapmācības – trīs līmeņos

Foto - Ilmārs ZnotiņšFoto - Ilmārs Znotiņš

Šogad “Lattelecom” datorapmācību process notiks trīs līmeņos: cilvēkiem bez speciālām zināšanām un iemaņām datora lietošanā, tiem, kas jau prot lietot datorpeli, tastatūru, ieiet internetā un atvērt interneta lapu, un tiem, kuri prot orientēties interneta vidē – meklēt informāciju pasaules tīmeklī un lietot e-pastu.

 

“Pēc trešā līmeņa kursa apgūšanas pašvaldība cilvēkam piešķirs sertifikātu, ko atzīst Nodarbinātības valsts aģentūra un citas institūcijas. Šāds sertifikāts būs noderīgs, piemēram, meklējot jaunu darbu. Simt aktīvākajiem cilvēkiem arī tiks piešķirts e-pilsoņa sertifikāts,” vakar notikušajā sociālā projekta “Pieslēdzies, Latvija!” atklāšanā teica “Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Pašlaik apmācībai pieteikušies jau vairāk nekā 1300 cilvēku, no tiem 61% ir no Rīgas, un no reģioniem aktīvākie ir Rēzekne, Jelgava, Olaine un Valmiera. Pavisam 2013. gadā plānots apmācīt 7000 cilvēku vecumā pēc piecdesmit gadiem.

Datorprasmes ir svarīgas, lai varētu sazināties ar sev tuvajiem cilvēkiem, kas šobrīd dzīvo tālumā, pārliecinājies fotogrāfs Juris Kmins. Viņš nesen notikušās e-prasmju nedēļas laikā viesojās piecos sociālās aprūpes centros, cenšoties fiksēt pirmos momentus, kādi rodas, kad cilvēks sastopas ar 20. gadsimta brīnumu – datoru.

“No centros satiktajiem cilvēkiem visinteresantākie bija tie, kas savā dzīvē pirmoreiz sastapās ar datoru. Vairākos gadījumos cilvēki datoru personificēja kā dzīvu būtni, sakot: “Bet viņš (dators) ar mani nerunā!” Galvenais motīvs, kāpēc šie cilvēki grib apgūt datoru, – lai varētu sazināties ar bērniem, kuri ir ārzemēs,” pastāstīja J. Kmins. Sociālās aprūpes centros redzētais viņam ļauj arī apgalvot, ka ne cienījams vecums, ne fiziskais stāvoklis, piemēram, atrašanās ratiņkrēslā, nav šķērslis datorprasmju apguvei.

 

Fakti

* Bezmaksas datorapmācībām, kas notiks no maija līdz novembrim, var pieteikties ikviens interesents pēc 50 gadu vecuma, zvanot pa tālruni 80000822 vai aizpildot reģistrācijas anketu internetā www.piesledzieslatvija.lv.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+