×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
9. septembris, 2017
Drukāt

“Sēnītes” atjaunošanas ideja guvusi atsaucību (31)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Pašlaik šī savulaik populārā kājāmgājēju un braucēju pieturvieta Vidzemes lielceļu krustojumā stāv pamesta, šo to no kādreiz lepnās celtnes jau paguvis sagrauzt laika zobs.

Uzņēmuma “Liepkalni” īpašnieka Dagņa Čākura aicinājumam sabiedrībai iesaistīties savulaik populārā restorāna “Sēnīte” atjaunošanā atsaukušies vairāki simti interesentu.

Atbalstu idejai par publiskas akciju sabiedrības izveidi, katram akcionāram “Sēnītes” atjaunošanā ieguldot 100 eiro, cilvēki pauduši gan sociālajos tīklos, gan zvanot iniciatoram. Tiesa, pati idejas īstenošana pagaidām uz priekšu neesot pavirzījusies un pašlaik turpinās iespējamā biznesa izpēte. “LA” jau iepriekš rakstīja, ka sākotnējā iecere ir “Sēnītē” ierīkot maizes un konditorejas izstrādājumu ceptuvi, arī veikalu un kafejnīcu.

“Atsaucība sociālajos tīklos un piezvanot jau ir viena lieta. Bet tā var būt pavisam cita tad, kad jau būs jāķeras pie ieguldījumiem akciju sabiedrības izveidošanā,” rēķinās “Liepkalnu” īpašnieks. D. Čākurs nenoliedz, ka “Sēnīti” varētu iegādāties arī “Liepkalni”, ja būtu jāatsakās no idejas par “Sēnītes” atjaunošanu ar sabiedrības atbalstu.

Jebkurā gadījumā “Sēnīte” vispirms jāatpērk no tās pašreizējiem īpašniekiem, kuri agrāk to jau vairākkārt nesekmīgi mēģinājuši pārdot. Pašlaik ar “Sēnītes”(trīs zemes gabali 3,2 hektāru un ēkas 3310,8 kvadrātmetru kopplatībā) pārdošanu nodarbojas nekustamo īpašumu tirdzniecības un pārvaldīšanas uzņēmums “OBER-HAUS”. Kompleksu piedāvā par 580 000 eiro.

Pēc “Firmas.lv” datiem, pašlaik “Sēnīte” pieder kādreizējam centrālās savienības “Turība” prezidentam Ivaram Strautiņam un bijušajam politiķim, uzņēmējam Atim Sausnītim. Bijušā restorāna “Sēnīte” senākā daļa – ēka ar noapaļoto jumtu – ir iekļauta aizsargājamo valsts kultūras pieminekļu sarakstā, tāpēc tā nav nojaucama.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Sausnītim ar Strautiņu, kuri savāca Patērētāju biedrības īpašumus, nav naudas? Lai paši atjauno. Vai lai atdod par pusvelti, ja tā ir visu nolaiduši.

 2. No sirds iesaku vispirms veikt totālu šīs ēkas būvkonstrukciju ekspertīzi, tā tomēr būs publiska ēka! Vai tiešām tur apkārt zemes trūkst, ka jānoliek 0,6 !!! miljoni par lietus izskalotu betona graustu, kura konstrukciju starpās aug nezāles? Cik vēl nepieliks klāt! Ar šodienas tehnoloģijām par to kopējo naudu var uztaisīt teicamu ēku. Šie īpašnieki prot taisīt naudu, nešaubieties! Ja tur būtu kaut mazākā ideja, tad Ivars ar Ati sen būtu to namiņu restaurējuši un pelnītu naudu.

 3. konjaciņš un Prozīt kārba Atbildēt

  Liekaties nu mierā – citi laiki, citi tikumi. TOREIZ restorānus uz pirkstiem varēja saskaitīt. Kur palikusi Jūras pērle, Ruse, Vārava? No šī projekta vienīgie vinnētāji būs prihvatizatori Sausnītis ar Strautiņu, kas laimīgi noandelēs “pilsdrupas” …

 4. Lai tagadējie “Sēņites” īpašnieki paši rūpējas par savu kultūras pieminekli. Cik var dzīvot padomju laiku atmiņās, ja moca nostalģija pēc padomju laikiem, tad varat doties uz Z-Koreju.

 5. Mana mila “Senite “! Katru dienu gaju vinai garam ,jo dzivoju blakus .Diez vai ko var darit .Pirmkart ,jo viss ir nolaist lidz klinkim ,otkart ,maza apmeklitiba neatmaksas uzturesanu tada liela kompleksa . Kadriez masinu stavvietas pie “Senites “bija visas aizpilditas ,cilveku pasa “Senite “vienmer bija daudz un nacas rinda stavet ,bet tagad izkapot no avtobusa ir bailes stavet pietura ,jo krumi ir visapkart un cilveku nav .

 6. Sēnītē var jebko ierīkot tik vajag naudiņu un reklāmu

  • Kur problēma ?
   Welkomisti apsolīja, ka būs labi skoloti augsti kvalificēti mori, kas naudu pelnīs čemodāniem – tie tur varēs tērēties.

 7. lai nodarbojas, ja ir luste ! Atbildēt

  padomjlaiku ekstras statusu nekad vairs neatgriezīs…
  Pat, ja būs dabīgas gaļas un nepieķīmiķoti dārzeņi…

  Toreiz bija viens no nedaudzajiem krogiem starp Dobeles alusdzertuvi “Sendienas”, ar pelēkajiem zirņiem ar speķi, Skrīveru “Klidziņu”, Lielvārdes Lāčplēša kolhoza alusdzertuvi un… praktiski viss populārākais.
  Vēl leišos bija Šeduvas “Velna dzirnavas”, kurās, ja muzikanti pamanīja, ka ieradies autobuss no Latvijas, rāva vaļā latviešu un Paula gabalus bez mazākā akcenta un Tallinā “Vana Tomass”…
  Sic transit gloria mundi…

 8. Ideja nav slikta, vieta stratēģiska, potenciāls ir, organizators ar reputāciju. Šādi tādi jautājumi par juridisko, saimniecisko pusi un izskatās darāms darbs. Es piedalītos.
  Nepatiktu, ja patreizējiem īpašniekiem būtu lemšanas tiesības AS, jo savas spējas viņi ir apliecinājuši un ar diegiem nav aršana.

  • neaizmirsti par VID neierobežotajām iespējām nogremdēt jebkuru virs ūdens pacēlušos galvu !

  • Patreizējie “īpašnieki””Sēnīti”nozaga tūkstošiem Latvijas (tolaik lpsr) patērētāju biedrības biedriem (arī man). Prieks vismaz, ka abiem šiem to nesanāca pārdot par miljoniem. Aizrijies, sausnīt!

 9. Kaada vecaaka paaudze brauks dzers un eediis.Es esmu taa vecaakaa paaudze un man ir 80 g.Braucu uz seeniiti no taas pirmssaakumiem un taadu vecu kaa es ir daudz un viņi taapat kaaes vairs nebuus siis iestaades klienti tiiri objektivu apstaaklu deel.Ja ari to betona bluki restauree,par ko stingri saubos,un tur buus restoracija,tad taa buus izlaides vieta naudiigai publikai nemums nostalgiskiem veciem.

 10. Braucu ar moci speciali uz seeniiti paest kad vel viņa bija koka naminos,jo taadas karbonades un solankas vairs nekad neesmu baudijis.Protams naacaas labu laicinu pagaidiit liidz tikipie maltiitees,betas bija to veerts.

  • Kad “Sēnīte” bija vēl koka namiņš ar koka mušmiri, ap kuru varēja apsēsties un iekost, kā arī noknipsēties piemiņai, tad tur slavenākās bija MEDNIEKDESIŅAS!!! Visi brauca uz Siguldu skatīties, kā rudens nokrāsojis koku lapas un pa ceļam turp un atpakaļ (no Rīgas) OBLIGĀTI pieturēja pie Sēnītes, lai, vai nu atveldzētos, vai iebaudītu medniekdesiņas! Un tā nu ir viena nostaļģija, par kuru nevienam nav iemesla kaunēties.

  • padomijas, labi izbadinātajiem darbaļaudīm, arī padomijas receptūras ēdieni (standarts bija jāievēro obligāti !) šķita delikateses.
   Rītiņmārtiņa moru zemju receptes nav vēdera prieks bet garšaskārpiņu apmānīšanai skeletiem, kuras iztiek no 3 salātlapām dienā un ražo tādus pašus, bērnībā nepilnvērtīgi barotus, pēcnācējus.

 11. Vai tad tagadejie ipasnieki nenes nekaadu atbildibu,ka sii veesturiskaa celtne nonaaca saadaa staavoklii?Un tagad par neko nedarisanu sanemt lielu naudu.

 12. padomiskā nostalģija? Atbildēt

  Žēl, ka daudzi no tās vēl nespēj atbrīvoties. Stohnolmas sindroms.

 13. Vai cik interesanti? Par vēsturiskas nozīmes objekta nolaišanu nātrēs, saproties, prihvatizētājs vēl dabūs 580 tūkstošus eiro??? Tā var tikai Latvijā. Vai ta’ histēriskās 1990.-to gadu prihvatizācijas galvenais attaisnojums nebija tas, ka par PRIVĀTU MANTU īpašnieks rūpēsies ar īpašu mīlestību un rūpestību, ne? Ko? Kur ta’ palika tā lielā rūpēšanās Sēnītes gadījumā? Un nav te ko noniecināt veco gadu nostaļģiju. Ar tādu domāšanu latvieši nolaistu nātrēs arī Romas svētā Pētera katedrāli un Ēģiptes piramīdas – jo, kas ta’ tur? – tikai tāda VECO [ĻOTI VECO] LAIKU NOSTAĻĢIJA, VAI ZIN’ …..

 14. Mākslīgi uzturēt Atbildēt

  Veco laiku nostalgiju?? Tie laiki attālinas ar katru dienu. Jaunai paaudzei kas tā tāda “Sēnīte” — tas ir milzīgs risks ieguldīt naudu šādā fantāzijā. Ar Lāča maizes ceptuvi/ veikalińu/ turistu restaurānu nevar gluži salīdzināt. Cita dinamika. Sēnītes laiks ir pagājis. Paliek fotogrāfijas un veco łaužu jaunības dienu atmińas. LPSR laiki……. garām. Varbūt kādu retro laiku muzeju? Bet kā tas sevi uzturēs?

 15. Tauta sametamies, lai diviem barokļiem nopiķotu vairāk kā pusi ļimončika.

 16. Paldies dievam ka nav nojaucama! Un ar to biznesa izpēti diemžēl mums iet bēdīgi. Atcerieties kā bija ar Arkādijas parka kinoteātri . Nedeva Ķirsonam; jārīko konkurs!!!! un beigās bomži nodedzināja. Cilvēks būtu sakopis un vēl darba vietas devis. Tāpat ar sēnīti cena neadvekāta, gaidīs kamēr pati sabruks????

  • Ja Sēnīte atgūs savu spožumu vidējā un vecākā paaudze brauks,ēdīs ,dzers-tās ir atmiņas!Ja vēl atjaunos to laiku ēdienkarti,ļaudis būs+vieta ir stratēģiski ļoti laba.Žēl,ka Strautiņš ar skuķiem savulaik Sēnīti nodzīvoja,bet tas jau cits stāsts.

   • Strautiņš, savā laikā prihvatizēdams, vadījās pēc sevis(ģeņeg kuri ņekļujut) un domāja, ka tādi pat ies uz Sēnīti uzdzīvot,
    bet,
    tādu Strautiņu objektīvi var būt ierobežots skaits tā paša Strautiņa eksistences dēļ – pārējiem(ģengas kuri kļevaļi) arvien mazāk iespējas bija uzdzīvot un… pils pārvērtās pilsdrupās…

 17. Mana pirmā darba vieta…Skumji,visu(?)lādētajos krievu laikos stāvēja rinda līdz pašai pieturai,lai tiktu iekšā Alus zālē(apakšā)vai augšā,kur jau laimīgo iekšā ticēju gaidīja balti galdauti ar visai plašu un gardu ēdienu klāstu…Arī Bārmeņa Māra fīziņi vien bija ko vērti…

 18. Esošajam īpašniekam, Atbildēt

  par to ,ka viņš padsmit gadus marinēja šo īpašuma , jāatdod entuziastiem par vienu eiro,tad viss būs godīgi.

  • Pareiza doma! Ja kāds to vietu var atdzīvināt – laipni lūgti! Tie “īpašnieku kungi” neko nav cēluši un viņiem tā Sēnīte nepieder!

 19. es ar prieku ieguldītu Sēnītes atjaunošanā 100 euro un vēl tikpat. Tas bija pirmais restorāns, uz kuru mani vecāki aizveda. Neaizmirstams iespaids. Kad sāksies crowdfunding aktivitātes? Patreizējie īpašnieki ir jāpapurina, lai pakustās un arī padomā. Veci palikuši, dzīves paguruši, neko negrib darīt, negrib atdod Murjāņiem to, kas viņiem piederas. Liepkalnu īpašniekam – bravo par aktivitāti. Kad kaut kas sāks notikt?

  • Es arī ziedotu, bet, kā jau viss šajā valstī vilksies garumā, kamēr sabruks. Tauta ziedojiet, Liepkalni- darbojieties!

   • es ar labprāt piedalītos lai vieta atgūst dzīvību, nav ko rūkt par padpmju laikiem, Sēnīte jau tur bija pirms tiem un būs arī

Draugiem Facebook Twitter Google+