×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
23. februāris, 2017
Drukāt

Senlatviešu precību tradīcijas atklās Jelgavā (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī, turpinot lekciju ciklu par latviešu godiem, ceturtdien, 9. martā, plkst. 18 norisināsies trešā lekcija “Vedības”, kuras laikā tiks iepazītas senlatviešu precību tradīcijas, LA.lv uzzināja Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā.

Par vedību norisi un tradīcijām stāstīs Velta Leja, savukārt kopā ar folkloras kopu “Dimzēns” varēs izdziedāt senlatviešu kāzu dziesmas.

Latviešu tradīcijās lielākie godi ir kāzas, kas tautas dziesmās ir apdziedātas nesalīdzināmi vairāk nekā citi godi. Senlatviešu kāzu rituāli nemitīgi mainījušies vēstures gaitā un bijuši arī katrai vietai un novadam atšķirīgi. Kāzās neiztika bez dziesmām, dejām un jautrības, tomēr to pamatā bija daudz rituālu, kas cieši saistīti ar senlatviešu dievībām un dabas ritmu.

Arī mūsdienās jaunie pāri bieži izvēlas pavadīt kāzu dienu senlatviešu tradīcijās, godinot senos precību rituālus. Lai iegūtu praktiskus padomus kāzu plānošanā un organizēšanā, lekcijā īpaši ir aicināti piedalīties jaunie pāri un vedēji, kas plāno kāzu dienas norisi senlatviešu tradīcijās. Lekciju par senlatviešu kāzu tradīcijām vadīs Velta Leja, kas stāstīs par kāzu dienas norisi, precību rituāliem un kopā ar folkloras kopu “Dimzēns” lekcijas dalībnieki varēs iepazīt un izdziedāt vedību un mičošanas dziesmas.

Dalības maksa lekcijā “Vedības” 1 eiro, skolēniem un pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Folkloristiem atkal pavasara trakums sācies! Varbūt pie reizes velkam ārā arī upurēšanas tradīcijas? Kas bijis, lai top atkal jauns!

  2. Sarosās, sarosās līgavas un līgavaiņi!

Draugiem Facebook Twitter Google+