×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. septembris, 2015
Drukāt

Sēņu dienā Krustkalnu dabas rezervātā uzietas aizsargājamas un retas sēnes

Foto -Dabas aizsardzības pārvaldeFoto -Dabas aizsardzības pārvalde

Lai iepazīstinātu sabiedrību ar teritorijas dabas vērtībām, Krustkalnu dabas rezervātā Madonas novadā Dabas aizsardzības pārvalde organizēja Sēņu dienu. Līdztekus pasākumam Krustkalnu dabas rezervātā strādāja Latvijas Mikologu biedrības pārstāvji, Diāna Meiere, Inita Dāniele un Edgars Mūkins, kuri pētīja sēnes un ievāca paraugus – uzietas retas un aizsargājamas sēnes.

Pārsteigumu sagādāja divu aizsargājamo piepju – rožainās apmalpiepes (Fomitopsis rosea) un sārtās mīkstpiepes (Oligoporus placentus) atrašana. Tāpat Latvijas Mikologu biedrības pētnieki uzgājuši ļoti retu cepurīšu sēni – trīskrāsu baltmieteni (Leucopaxillus compactus), kas, pēc biedrības pārstāvja Edgara Mūkina teiktā, Latvijā sastopama vien dažās vietās. Atrasto reto sugu eksemplāri nonāks Latvijas Dabas muzejā kolekcijas papildināšanai, informē Dabas aizsardzības pārvaldē.

Jāpiebilst, ka Sēņu dienas dalībniekiem bija iespēja apskatīt izstādi ar 83 sēņu, t.sk. piepju, sugām. Apmeklētājiem bija iespēja iepazīt ēdamās un indīgās sēnes, mācīties to nosaukumus, likt sēņu puzles, veidot un zīmēt sēnes. Sarunājoties ar pētniekiem, interesenti mācījās izmantot rokasgrāmatas, noteicējus un citus informācijas līdzekļus.

Vairāki Sēņu dienas apmeklētāji Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieka Gunta Akmentiņa un Latvijas Dabas muzeja mikoloģes Initas Dānieles vadībā pasākuma noslēgumā devās izziņas pārgājienā pa rezervāta teritorijā ierīkoto dabas taku.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.3
Alūksne +17.0
Daugavpils +15.3
Saldus +14
Liepāja +15.9
Jelgava +14
Ventspils +14.1
Limbaži +15
Madona +14
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+