Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
23. jūlijs, 2015
Drukāt

Sēņu raža – sliktāka nekā citus gadus (1)

Foto-Vita DauksteFoto-Vita Daukste

Sastaptie sēņu pārdevēji Rīgas Centrāltirgū atzīst, ka sēņu raža šogad ir sliktāka nekā citus gadus. “Pagājušajā gadā sēnes bija agrāk, šogad galīgi maz,” apgalvo sēņotājs Jānis, kurš salasījis sviesta bekas Ādažu poligonā.

Rīgas Centrāltirgū dažāda lieluma burkās un plastmasas spainīšos manāmas gailenes. To cena tirgū svārstās no diviem līdz pat deviņiem eiro kilogramā. Taču vietām redzami arī pārdevēji, kuri tirgo apšu bekas un sviesta bekas. Aptaujātie sēņu pārdevēji atzīst, ka sēņu cena tagad nemaz nekritīšoties, jo sēņu esot maz. “Varbūt vienīgi uz augusta pusi, kad būs vairāk sēņu,” saka Ināra no Limbažiem. Viņa tirgū ieradusies ar 18 litru tilpuma kasti, kurā saliktas oranžās gailenes. To lasīšana aizņēmusi visu dienu, jo sēnes mežā esot reti atrodamas. “Tāpēc cena arī tāda – 2,50 eiro par nelielu plastmasas kastīti, jo cenā ir ierēķināti visi izdevumi, lai līdz tirgum nokļūtu,” uzsver Ināra. Sēņotāja stāsta, ka citus gadus tirgū viss esot bijis oranžā krāsā, jo esot bijis liels skaits gaileņu pārdevēju. Taču šogad tā neesot. Tikai daži tirgojot sēnes.

Taujāta par čūsku sastapšanu mežā, Ināra atzīst, ka pati tās nav redzējusi, bet meitām gan vienmēr tās gadoties pa ceļam. “Viena meita atrada zem gailenes mices apvijušos zalkti,” stāsta sēņotāja. Ja atskan spiedziens mežā, tad jau Ināra saprot, ka meitas atkal ir manījušas čūsku. “Es jau viņām saku, ka tie varbūt ir noburtie princīši, bet viņas tikai mūk prom,” nosmej sēņotāja.

Savukārt sēņu pārdevējs Mareks Kasilovs no Tukuma puses, kurš tirgo gailenes par trim eiro kilogramā, stāsta, ka gailenes nav vienīgās sēnes, kas pašlaik mežā ir atrodamas. “Mežā atradu vēl pāris sviesta bekas,” apgalvo puisis. Viņš pirms pāris nedēļām esot manījis, ka tirgū bijušas baravikas par 100 eiro kilogramā. Puisis labprāt pastāsta, kur aug viņa salasītās gailenes. “Šīs ir lasītas Tukuma mežos, bet es braucu arī uz Dundagas mežiem,” Mareks piebilst, “taču tur šogad pagaidām sēņu nav.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Viņš pirms pāris nedēļām esot manījis, ka tirgū bijušas baravikas par 100 eiro kilogramā. >>>>>
    Jaabuut tieshaam idiotam jeb latvaanim (atvaiinojos, tas ir viens un tas pats), lai pirktu seenes par taadu cenu.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+