×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

Sēņu slimība avenēs

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Pērn vasaras avenēm novīta jaunie dzinumi un nebija ogu. Šogad tas pats – ir skaistas atvasītes, bet pumpuri birst. Vai tā ir aveņu vīte?” JANĪNA

– Visticamāk, pagājušajā gadā stublājiem stipri plaisāja miza, līdz ar to augi nespēja uzņemt mitrumu no zemes. Aizvadītā ziema nebija barga, taču avenāji bija inficēti, tāpēc slikti pārziemoja. Laikā, kad veidojās pumpuri, dzinumi iekalta un aizgāja bojā. Cēlonis – dārzā iestādītas pret stublāju slimībām jutīgas šķirnes, – spriež Pūres Dārzkopības pētījumu centra zinātniece Valda Laugale.

Stādīšanai vajadzētu izvēlēties izturīgākas šķirnes, kas arī labi pārziemo, piemēram, ‘Sputņica’, ‘Meteor’, ‘Ottawa’, ‘Balzam’, ‘Brigantina’. Ja grib labu ražu, avenes tomēr profilaktiski jāmiglo pret stublāju slimībām. Smidzina ar fungicīdiem pavasarī pirms lapu plaukšanas vai rudenī pēc ražas novākšanas, izmantojot, piemēram, preparātu Čempions 50 (deva 30–45 g/100 m2). Apdobes ieteicams mulčēt, turklāt jāraugās, lai stādījumi nebūtu sabiezināti.

Tiem, kuri nevēlas dārzā izmantot augu aizsardzības līdzekļus, augļkope iesaka vasaras aveņu vietā stādīt rudens avenes – tās necieš no stublāju slimībām, ir ziemcietīgas, vienīgi raža ienākas pavēlu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+