×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
19. jūlijs, 2014
Drukāt

Separātisti nepielaiž izmeklētājus Malaizijas lidmašīnas katastrofas vietai (9)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Notriektās Malaizijas nacionālās aviokompānijas lidmašīnas atlūzas

Izmeklētājiem sestdien, 19.jūlijā, joprojām jāsastopas ar lielām grūtībām, lai piekļūtu vietai, kur Ukrainas austrumos nogāzusies notriektā Malaizijas lidmašīna, aiznesot sev līdzi 298 dzīvības.

Lidmašīnas nogāšanās vietu kontrolē Ukrainas austrumos esošās krievu algotņu un vietējo separātistu bruņotās bandas, kas, neskatoties uz arvien skaļākajām starptautiskās sabiedrības prasībām, veikt tūlītēju neatkarīgu izmeklēšanu, kavē starptautisko novērotāju netraucētu piekļuvi notikuma vietai.

Nav zināms arī notriektās lidmašīnas “melno kastu” liktenis, lai gan izskanējušas ziņas, ka vismaz viena no tām ir atrasta.

Aģentūras AFP žurnālisti no notikuma vietas ziņo, ka apkārtnē joprojām ir izkaisītas daudzu bojāgājušo mirstīgās atliekas.

Tikmēr Ukrainas Ārkārtas situāciju valsts dienests paziņojis, ka līdz sestdienai plkst.7.00 atrastas 186 bojāgājušo mirstīgās atliekas un ka meklēšanas darbi turpinās 25 kvadrātkilometru lielā teritorijā.

Glābēji arī žēlojas, ka viņu darbam traucē prokrieviskie kaujinieki.

Lai gan separātisti, kurus Kijeva un Vašingtona vaino lidmašīnas notriekšanā, solījuši apsargāt notikuma vietu, viņi noraidījuši starptautiskās sabiedrības prasības izsludināt uguns pārtraukšanu, un apkārtnē joprojām dzirdams attāls kaujas troksnis.

Nīderlandes ārlietu ministrs Franss Timmermanss, kura pārstāvētā valsts traģēdijā zaudējusi 192 pilsoņus, kopā ar 15 krimināltiesiskās ekspertīzes speciālistiem piektdienas vakarā ieradies Kijevā.

Savukārt sestdien Ukrainā gatavojas ierasties 62 Malaizijas glābēji un eksperti, un Malaizijas premjerministrs Nadžibs Razaks, kas pats šajā incidentā zaudējis vecmāmiņu, telefonsarunā ar krievu kolēģi Vladimiru Putinu pieprasījis, lai Maskava nodrošinātu malaiziešu speciālistu brīvu piekļuvi notikuma vietai.

Tikmēr bruņotie bandīti piektdien lieguši Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotājiem pilnu piekļuvi traģēdijas vietai, izsaucot satraukumu par iespēju saglabāt neskartus pierādījumus, kas ļautu noskaidrot notikušā cēloņus.

Tajā pašā laikā bandīti lidmašīnas nogāšanās vietā nodarbojas ar marodierismu, sestdien pavēstījis Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Antons Geraščenko.

“Tikko saņēmu informāciju, ka teroristi-marodieri vakar pie “Boeing” bojāgājušajiem pasažieriem meklējuši ne tikai skaidro naudu, dārglietas, bet īpaši medījuši arī savu upuru kredītkartes,” savā “Facebook” lapā raksta Geraščenko.

Viņš piebildis, ka šobrīd bandīti varētu mēģināt no kartēm noņemt naudu gan Ukrainā, gan nosūtīt tās uz Krieviju.

Ministra padomnieks aicinājis bojāgājušo tuviniekus steigšus bloķēt upuru kredītkartes, lai viņu “nauda netiktu izmantota teroristu materiālās bāzes stiprināšanai”.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Mazliet paturpinu iepriekšējo.
  Ļoti gribētu ticēt, ka Doņeckas dumpinieku vadonis no Maskavas nav vainīgs plaģiātā. Ka viņš to ir izdomājis pats. Ka es neesmu viņam un viņa līdzbiedriem palīdzējis formulēt viņu ideoloģiju. Tajā pašā laikā liberālā sabiedrība, kurai grūti pārmest simpātijas pret šo kustību, turpina cītīgi dēvēt dumpiniekus par separatistiem. Ar to faktiski morāli leģitimējot proimpērisko dumpi, atvieglojot tā vadoņiem iespēju demagoģiski apelēt pie tautas tiesībām uz pašnoteikšanos un uzspiest uz jūtīgākām vietām demokrātiskāku uzskatu cilvēkiem.

 2. Fragments no Aleksandra Skobova raksta «Elles rekonstrukcija». Skobovs ir Krievijas politiķis, publicists, kreisi-liberālā spārna pārstāvis, padomju laikā — disidents.

  Jau maija sākumā es ne visai sekmīgi centos pievērst sabiedrības uzmanību uz to, ka Austrumukrainas dumpiniekus saukt par separatistiem, nozīmē piedalīties propagandiskā mistifikācijā. Viņi nekaro par to, lai atdalītos no Ukrainas, bet par to, lai pievienotu Ukrainu Krievijas Impērijai. Tieši ukraiņi viņiem ir separatisti. Priekš viņiem Ukraina ir nelikumīga valsts, kas prettiesiski ir atšķēlusies no impērijas. Ukraiņi viņiem ir nelikumīga tauta, kas prettiesiski atšķēlusies no krievu tautas.
  Tad es pat iedomāties nevarēju, ka viens no tagadējiem dumpinieku barvežiem, Borodaja kungs, gandrīz vārds vārdā atkārtos manu rakstu:
  «Krievu pasaules robežas ir daudz plašākas nekā Krievijas Federācijas robežas. Es izpildu vēsturisku misiju krievu nācijas, superetnosa vārdā, kuru stiprina kopā pareizticīgā kristietība. Tāpat kā Kaukāzā, es Ukrainā cīnos pret separatistiem, šoreiz ne pret čečeniem, bet pret ukraiņiem. Tāpēc, ka ir Krievija, lielā Krievija, Krievijas Impērija. Un tagad ukraiņu separatisti, kas atrodas Kijevā, cīnās pret Krievijas Impēriju».

  Tāpēc, godājamie žurnālisti, sauciet lietas īstajos vārdos un nemāniet lasītājus par kaut kādiem separatistiem Ukrainas austrumos un dienvidos!

 3. Īstie pirāti, notriekuši lidmašīnu un aplaupījuši. Tagad vel pieprasīs samaksāt par līķiem. Kuram DNR, bet …kiniem – bizness.

 4. sodien rietumu tv radija par arvalstu izmekletaju klatbutni

 5. … Pasaules valstu, ieskaitot Krieviju, parakstito internacinalo konvenciju aizsardzibai un visparejas likumibas pasrgasanai PASAULE, vairs paliek viena izvele: vai nu izsludinat TULITEJU specialistu NETRAUCETAI piekluvei, vai izmantot ANO gaisa desanta pielietosanu teroristu talako kriminalas darbibas partrauksanai, 20 km radiusa … !

  … Piemerotakas unvalstis atri rikoties butu, Kina, Indija vai Japana … !

 6. Eiropa noskatās, tas ir absurds. Cilvēki gājuši bojā, valda nekaunīgākā kara politika – marodierisms un neviens nav apturams? Varbūt mēs dzīvojam datoros un esam tās lellītes, kuras var apšaut un tās atkal augšāmcelsies? Lūdzu, visu konfesiju vadītāji, lieciet lietā vismaz savu spēku un organizējiet kopīgus aizlūgumus par bojāgājušajiem. Gara spēks ir stiprāks par šo izraisīto mežonību.

 7. tā areī nav skaidrs ,kas tur ukrainā īsti notiek ,izrādās ,ka ukrainas armija baidās no bandītiemun neuzdrošinās tiem uzbrukt un patriekt pāri robežai.

 8. Kāds varbūt cerēja, ka krievi laidīs izmeklētājus tuvumā, kamēr nebūs apšmonēts un aplaupīts pēdējais līķis?! Kāds naivums!

 9. Kāda tur vēl varētu būt teikšana kaut kādiem bandītiem !? Laikam vēl visas kabatas un somas nava izrakņātas naudas meklējumos ?

Draugiem Facebook Twitter Google+