Mobilā versija
Brīdinājums -4.7°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
23. decembris, 2015
Drukāt

Separātisti panāk vienošanos par reģionālās valdības izveidi

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Kataloņu separātistu partijas panākušas sākotnējo vienošanos par jaunās reģionālās valdības izveidi, tādējādi sagādājot jaunas galvassāpes Madridei, kas pēc nepārliecinošā parlamenta vēlēšanu iznākuma pati ierauta jaunās valdības veidošanas haosā.

Līdzšinējā Katalonijas premjerministra Masa vadītā separātistu koalīcija vēlēšanās ieguva 62 no 135 reģionālā parlamenta deputātu vietām, taču tai nepieciešamas arī galēji kreisās partijas “Tautas vienotības kandidāti” (CUP) izcīnītās desmit balsis, lai nodrošinātu valdības apstiprināšanai nepieciešamo vairākumu. Iepriekšējos divos balsojumos CUP noraidīja Masa atkārtotu apstiprināšanu reģionālās valdības vadītāja amatā, jo iebilst pret viņa īstenoto taupības politiku, kā arī nav apmierināta ar viņa vadītās centriski labējās partijas “Katalonijas Demokrātiskā konverģence” (CDC) saistību ar korupcijas skandāliem. Jaunais reģionālās valdības vadītājs Katalonijas parlamentam jāievēl līdz 9. janvārim.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+