×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. aprīlis, 2014
Drukāt

Separātisti Slovjanskā izsludina ukrainiski runājošo “medības” (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Separātistu kaujinieki, kas faktiski pārņēmuši kontroli Slovjanskā, Ukrainas Doņeckas apgabalā, izsludinājuši ukraiņu valodā runājošo cilvēku “medības”, no Slovjanskas ziņo izdevuma “Ukrainska Pravda” korespondents.

Slovjanskas separātistu līderis Vjačeslavs Ponomarjovs aicinājis vietējos iedzīvotājus “tautas karadraudzei” ziņot par visiem pilsētā pamanītiem aizdomīgiem cilvēkiem, “īpaši tiem, kas sarunājas ukraiņu valodā”.

Vietējos medijos tiks publicēts telefona numurs, uz kuru jāzvana, lai ziņotu par “aizdomīgām personām”.

Ponomarjovs arī paziņoja, ka pilsētā aizliegtas partijas UDAR, “Svoboda” (“Brīvība”) un “Batkivščina” (“Tēvzeme”), kā arī aģitācija par šīm partijām.

Slovjanskā 22.aprīlī notiks “pilsētas padomes pirmā sēde”, bet 11.maijā – referendums par krievu valodu un federāciju, sacīja separātistu līderis.

Slovjanskas separātisti jau iepriekš atzinuši, ka tur gūstā pilsētas mēru Ņeļu Štepu.

Ukrainas, Krievijas, Eiropas Savienības un ASV sarunās 17.aprīlī Ženēvā tika pieņemts komunikē par situācijas normalizāciju Ukrainā. Tajā iekļauta prasība par visu nelikumīgo grupējumu atbruņošanu un nelikumīgi ieņemto ēku atbrīvošanu. Austrumukrainas separātistu līderi atteikušies šīm prasībām pakļauties, pieprasot, lai vispirms atkāpjas Kijevas valdība.

Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki pēdējās nedēļas laikā Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes uzsākušas pretterorisma operāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. vajag but loti lielam stulbenim lai tadu izdomatu.

  2. kas ir mainījies ? Atbildēt

    Staļins trīsdemitajos gados medīja Krievijas latviešus.

  3. Ssaut nost uz vietas tos krievu sunus.Traks suns ir labs,kad ir miris.

Draugiem Facebook Twitter Google+