×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
29. janvāris, 2016
Drukāt

Sepses infekciju nav izdevies uzveikt; prezidenta atlabšanas laiks nebūs īss (29)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa klīniskās analīzes sāk uzlaboties, tomēr infekcija, kuras dēļ viņa veselības stāvoklis arī pasliktinājās un bija nepieciešama sirds operācija, vēl nav līdz galam uzvarēta, šodien žurnālistiem sacīja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas galvenais ārsts Arnolds Atis Veinbergs.

Viņš stāstīja, ka prezidents joprojām atrodas intensīvās terapijas palātā, lai ārsti viņam varētu nodrošināt palīdzību visas diennakts garumā. Ārsti rūpējoties par valsts pirmās personas veselības stāvokli, un, salīdzinot ar iepriekšējām dienām, viņa klīniskās analīzes uzlabojas.

Veinbergs norādīja, ka tas, kad Vējonis varētu pamest intensīvās terapijas palātu, būs atkarīgs no ārstu konsīlija, kurš, visticamāk, notiks nākamās nedēļas sākumā. Pēc tam viņu varēs pārvietot uz kādu no kardioloģijas nodaļām.

Tāpat saslimšanu izraisījusī infekcija vēl tomēr līdz galam neesot uzvarēta, un tas varētu prasīt ilgāku laiku. Slimnīcas galvenais ārsts arī prognozēja, ka prezidenta atlabšanas laiks nav gaidāms īss un tas būs atkarīgs no viņa vispārējā veselības stāvokļa, proti, no tā, kā viņa organisms tiks galā ar infekciju.

Jau ziņots, ka mediķi Vējonim konstatēja sepses infekciju, kas skāra sirds vārstuļus, tāpēc valsts pirmajai personai tika veikta sirds operācija.

Operācijā 20.janvārī Stradiņa slimnīcas ārstiem izdevās likvidēt infekcijas avotu. Operācijas gaitā infekcijas skartais sirds vārstulis tika aizstāts ar vārstuļa protēzi.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Jā, kas tad ir sepses cēlonis? Viss tīts lielā noslēpumā. Sirds vārstuļu bojājums jau nav infekcijas cēlonis, bet sekas. Vai nav laiks prezidenta ārstēšanu uzticēt kādai ārzemju klīnikai?

 2. Mūsu medicīnas spīdekļi laikam tikai tādas ploškas vien ir. Vai nevajadzēja kamēr nav par vēlu griezties pie rietumu speciālistiem? Vai sargās sava mundiera godu?

 3. Augstās domas par sevi Atbildēt

  Jebkuram mediķim jāsaprot, ka jāsāk no infekcijas avota, parasti no zobiem.Pirms 30 gadiem rajona slimnīcā ārstu nolaidības dēļ mira 20 gadīga mana draudzene. Esmu tikai feldšeris, bet centos pārliecināt, ka draudzenei pirms tam bija sastrutojis zobs. Tā kā viņu ārstēja Nopelniem bagātais ārsts, tad tādas pamācības viņam likās aizvainojošas. Tikai pēdejā dienā, kad draudzene bija bezsamaņā, tika atvests zobārsts. par vēlu.

 4. Ārsti vai izmēģinātāji? Atbildēt

  Kāpēc vajadzēja ķerties pie operācijas? Vispirms taču vajadzēja likvidēt infekciju! Sagriež cilvēku, pataisa par invalīdu un atzīstas, ka rezultāta nav. Idiotisms!

 5. Sepse ir ĻOTI BĪSTAMA SLIMĪBA!!!! Pateicos pēc daudziem gadiem Sabiles dakterēm Carevai, Ēŗkšķei un Klaušai par mana vīra glābšanu no šīs nāvējošās saslimšanas. Kamēr dzīvošu, nebeigšu pateikties, jo stāvoklis bija ĻOTI SMAGS!!! PREZIDENTS IR JĀGLĀBJ PĒC IESPĒJAS ĀTRĀK.

 6. … mediķiem izdevās likvidēt infekcijas avotu nomainot miesīgu vārstuli pret… !!! – te jautājums – vai sirds vārstulis bija tas sepses avots un kā tās sepses baktērijas uz vārstuļa varēja rasties un kļūt par slimības avotu visam ķermenim? Sirds iekšīenē nevar būt strutas kā zem zoba. Vai tad mediķi nemāk vai baidās nosaukt sepses reālo avotu? Un ko tas Veinbergs tur vienmēr, it kā no kaut kā baidoties, nesakarīgi vāvuļo…

 7. Dod Dievs prezidentam veselību un galvenais izturību. Turies!

 8. Stāļins bija ļoti uzmanīgs pret ārstiem. Vinjam bija aizdomas, ka ārsti varētu vinju nozūmēt. Seviški ārsti žīdi. Savlaicīgi tika sāktas attīrīšanas procedūras pret ārstiem.

 9. nu interesanti gan, – kāpēc pasaules labākajās klīnikās (Vācijā, Austrijā, ASV) var ārstēties potenciāli mūsu Valsts noziedznieki, bet Latvijas Prezidents – nē !?

 10. Žēl muļķi
  Veseļojies

 11. Protams šim prezidentam tauta palīdzēs 🙂 turaties domās mēs ar Jums… 🙂
  Vajadzēs ziedosim, lai glābtu mūsu Prezidentu 🙂
  Tam klaču tašām kuras te ko negatīvu minēja …. domājat ko runājat, ka pašas/paši nesaslimstat 🙂

 12. … Laiks konsulteties ar arvalstu specialistiem … !

 13. Pirms diviem gadiem manam tētim bija ļoti, ļoti smaga sepse. No kādas rajona slimnīcas tika pārvests uz kādu Rīgas slimnīcu…līdz ieteica profesoru Keišu Latvijas infektoloģijas centrā! Paldies profesoram Keišam un Latvijas infektoloğijas centram! Tētis vesels un omulīgs! Veselību un izturību Prezidentam! Viss būs labi!

 14. Kā zināms, sepse ir smaga organisma saindēšanās, kuras izraisītājs ir infekcija. Kā tad ir ar šo raksteļa virsrakstu? Vai tad inficējusies pati sepse? Sepse izraisa infekciju vai infekcija izraisa sepsi?
  Paldies Dievam, ka prezidenta stāvokli tāda muldēšana neiespaido. Esi stiprs, prezident!

  • Sepse (latīņu : sepsis) jeb asinssaindēšanās ir dzīvībai bīstams stāvoklis un visa ķermeņa iekaisīga reakcija uz infekciju , kas obligāti attīstās no sistēmiskā iekaisuma atbildes sindroma…
   Sepse attīstās no imūnas reakcijas, ko izsauc infekcija. Sepsi parasti ierosina baktērijas…
   /Vikipēdija/

 15. Lai Dievs palīdz Prezidentam ātrāk atveseļoties!
  Nav tiesa, ka Latvijas ārsti neko nezin un nevar, viņi ir gudri,zina ko dara,
  pati esmu piedzīvojusi operāciju. Protams, ja gadās neparedzēta situācija – varam ziedot,
  bet ceru, ka mūsu ārsti uzvarēs slimību. Lai veselība Prezidentam!

 16. mūsu ārsti taisās nozūmēt ? :((((

 17. Sepse, tas ir nopietni. Cik atceros, ja padomju laikos dzemdību namā “‘parādījās”‘ stafilokoku infekcija, tas bija ĻOTI …Dezinfekcijas un nodaļas slēgšana uz laiku…No kā? Teiksim- no neārstētiem zobiem… ļoti banāli, bet tā tas ir…Tikai nevajag teikt, ka no gripas… Gripu izprovocē vīruss, sepsi- baktērijas…

 18. tiešām ja ir vajadzība jāvāc ziedojumi,lai sauc no āzemēm ārstus,kur ir tādi vīrusi ārstēti,

 19. ko tad tie Latvijas visgudrie dakteri spēj?būs jāsūta ārstēties uz ārzemēm,tur tikai dakteri ko jēdz….

 20. visus tikai labākos vēlējumus drīzai atveseļošanai,vaig tikai ticēt un viss būs labi.

 21. Veselību un Dievpalīgu sirsnīgajam un labestīgajam Prezidentam!

 22. Kāpēc nestāsta par infekcijas cēloni, kas tā par infekciju kuras rezultātā asinis saindējās, tas jāzina, vai tā ir kāda reta slimība, vai kas cits? Nav līdz šim nekas tāds dzirdēts nevienam clvēkam un kāpēc tieši prezidentam?

 23. Galvenais, noturēties līdz jaunajai valdībai. Tad būs miers – krēsli sadalīti, varēs sākt saņemt algu.

  • Ragana paliek ragana…Nauda gar acīm ņirb.Neiedomājama bezkaunība tā šobrid rakstīt.Lai mūsu Prezidentam veselība un izturība .Turaties-mēs ar Jums!

 24. Steidzīgi jāvāc ziedojumi,lai mūsu prezidentu pārvestu uz ārzemju labāko klīniku! Šeit viņš aizies bojā!

  • Masn liekas, ka valstij naudas pietiek, lai apmaksātu ārstēšanos un apdrošināšanas polise arī viņam ir, bet ja vajag var arī noziedot naudu, lai tikai tiek vesels.

Draugiem Facebook Twitter Google+