Tehnika
Auto un moto

Septembrī atsāksies auto novietošanas nodarbības. Bezmaksas! 0


Alekss Činneks, “Auto (un tā stāvvieta)”. Lielbritānija.
Alekss Činneks, “Auto (un tā stāvvieta)”. Lielbritānija.
Foto: Wikimedia Commons

Septembrī atsāksies bezmaksas auto novietošanas nodarbības, aģentūrai LETA pavēstīja Drošas braukšanas skolas (DBS) pārstāvji.

Autovadītāju interese par auto novietošanas prasmju uzlabošanu turpina augt, tāpēc šā gada 16.septembrī notiks pirmā rudens/ziemas sezonas bezmaksas “ParkoSkola” nodarbība, atklājot jauno rudens/ziemas sezonu.

DBS pārstāvji norādīja, ka arī šajā sezonā nodarbības notiks divas reizes mēnesī, sestdienās, kādā no “EuroPark Latvia” autostāvvietām. Nodarbības vada profesionālie DBS Autoskolas instruktori. Katra dalībnieka nodarbība ir individuāla un ilgst 30 minūtes.

Projekta “ParkoSkola” dalībnieku sniegtie dati liecina, ka vislielākās grūtības autovadītājiem sagādā paralēlā auto novietošana, taču daudzi dalībnieki atzīst, ka vēlas uzlabot visus no auto novietošanas veidiem. Lai gan vairāk uz nodarbībām piesakās tieši sievietes, tās apmeklē arī vīrieši, atzīstot, ka ne vienmēr auto novietošana izdodas ātri un ar pirmo reizi.

“Kā autostāvvietu operators mēs katru dienu redzam, vai un kādas mūsu klientiem ir problēmas ar auto novietošanu stāvvietās – aptuveni 30% automašīnu stāvvietās tiek novietotas, neievērojot horizontālos marķējumus, piebraucot pārāk tuvu citiem vai neievērojot zīmes. Tas rada ne tikai stresu un grūtības citiem autovadītājiem, bet arī zaudējumus, ja auto tiek saskrāpēts,” pauda “EuroPark Latvia” valdes loceklis Mārtiņš Meisītis.

Apdrošināšanas sabiedrības “ERGO” statistika liecina, ka, tuvojoties 1.septembrim, kā arī septembra pirmajās nedēļās palielinās risks apskādēt savu vai citu automašīnu tieši lielveikalu stāvlaukumos. “Jau šobrīd varam novērot, ka vecāki steidz iegādāties bērniem nepieciešamās skolas lietas un lielveikalu stāvlaukumi ir īpaši pārpildīti, kā arī satiksme pilsētā kļūst arvien intensīvāka. Tieši šajā periodā biežāk saņemam no klientiem pieteikumus par negadījumiem, tai skaitā sadursmēm, uzbraukšanu nepamanītiem šķēršļiem, apmalēm, nožogojumiem, kas notikuši, tieši “parkojoties”,” sacīja “ERGO” valdes locekle Baltijas valstīs Ingrīda Ķirse.

Tuvākie pieejamie datumi “ParkoSkolai” ir 16.septembris, 30.septembris, 14.oktobris, 28.oktobris. Pieteikties “ParkoSkolā” var iniciatīvas “Facebook” lapā vai rakstot uz e-pastu “piesakos@parkoskola.lv”. Piesakoties jānorāda savs vārds, uzvārds, auto numurs un braukšanas pieredzes ilgums, kā arī jāmin, kurš auto novietošanas veids sagādā vislielākās grūtības. Individuālās apmācības DBS Autoskolas instruktoru vadībā notiek ar savu personīgo transportlīdzekli, bet autostāvvieta uz apmācību laiku tiek nodrošināta bez maksas.
“ParkoSkola” ir autostāvvietu operatora “EuroPark Latvia”, DBS un “ERGO” īstenots sociāls projekts.

LA.lv