×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. augusts, 2012
Drukāt

Septembrī iznāks Elīnas Garančas albums ar romantiskām dziesmām

Foto-LETAFoto-LETA

Septembra sākumā pie klausītājiem nonāks talantīgās un pasaules slavenās latviešu mecosoprānes Elīnas Garančas jaunais ierakstu albums ar romantiskām dziesmām, ko izdos mūzikas ierakstu kompānija “Deutsche Grammophon”. Albumā “Elīna Garanča. Romantique” apkopotas dažādu komponistu radītas kompozīcijas, kuras operdziedātāja ierakstījusi kopā ar orķestri “Filarmonica del Teatro Comunale di Bologna” un diriģentu Īvu Ābelu, liecina kompānijas mājaslapā atrodamā informācija.

Ierakstā būs apkopotas kompozīcijas, kuras radījuši tādi komponisti kā Gaetāno Doniceti, Kamils Sen-Sanss, Pēteris Čaikovskis, Šarls Guno, Hektors Berliozs un citi.

Kā pēdējais ieraksts ar Garančas iedalīšanos “Deutsche Grammophon” tika izdots DVD ar operu “Anna Bolena” Vīnes Valsts operas iestudējumā, kurā titullomu bez Garančas atveido arī operdziedātāja Anna Ņetrebko. DVD ieraksts tika izdots 2011.gada oktobrī.

Latviešu operdziedātājas pirmais solo ieraksts “Deutsche Grammophon” apgādā iznāca 2007.gadā. Albumā “Aria Cantilena” tika iekļautas viņas slavenāko operlomu ārijas Drēzdenes Valsts kapelas pavadījumā ar diriģentu Fabio Luizi. Albums saņēma augstu kritikas atzinību un “Echo” mūzikas balvu.

Garanča strauji kļuvusi par vienu no mūzikas pasaules spilgtākajām jaunajām zvaigznēm. Viņa ir guvusi kritiķu un klausītāju atzinību ar savu brīnišķīgo balsi, gudru mūzikas interpretāciju un pārliecinošiem skatuves tēliem.

Atveidojot Karmenas lomu Žorža Bizē operā “Karmena” Ņujorkas Metropolitēna operā 2009./2010.gada sezonā, Garanča nedēļas žurnāla “New York” klasiskās mūzikas apskatā tika pasludināta par labāko Karmenu ceturtdaļgadsimtā. Žurnāla “New York” klasiskās mūzikas apskatā Garanča atzīta par “vispārliecinošāko Karmenu ilgā laika posmā”.

Nedēļas žurnāla “New York” klasiskās mūzikas apskatā pasludināta par labāko Karmenu ceturtdaļgadsimtā. Žurnāla “New York” klasiskās mūzikas apskatā Garanča atzīta par “vispārliecinošāko Karmenu ilgā laika posmā”.

Garanča dzimusi 1976.gadā muzikālā ģimenē Rīgā, studējusi Latvijas Mūzikas akadēmijā. 1999.gadā dziedātāja uzvarēja Mirjamas Helinas vokālistu konkursā. Kopš tā laika viņa ieguvusi dažādas balvas un pēdējās no tām iegūtas 2009.gadā un 2010.gadā. 2009.gadā Garanča apbalvota kā gada dziedātāja ar “Echo Klassik”, “Musical America” un “MIDEM” balvu, savukārt 2010.gadā Garančai jau otro reizi tika piešķirta “Lielā mūzikas balva” un šoreiz balvu dziedātāja saņēma par starptautiskiem panākumiem.

Profesionālo karjeru Garanča sāka kā viesmāksliniece Vācijā, Mainingenā “Südthüringischer Staatstheater” un Frankfurtes operā. Viņa uzstājusies Vīnes valsts operā, Vīnes koncertnamā un Vīnes “Musikverein”, Berlīnes Vācu operā, Drēzdenes Zempera operā, Amsterdamas “Concertgebouw”, Ņujorkas Metropolitēna operā, Londonas Bārbikana centrā un Karaliskajā Koventgārdena operā, Parīzes Elizejas lauku teātrī, Parīzes Nacionālajā operā, Latvijas Nacionālajā operā, kā arī daudzos festivālos – Zalcburgas, Eksanprovansas, Bādenbādenes, Helsinku, Turku, Savonlinnas, Stambulas, Napas un citos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+