×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
31. jūlijs, 2015
Drukāt

Septembrī Rēzeknē un Rīgā skanēs baroka mūzika

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 14. līdz 20. septembrim Latgalē un Rīgā notiks XI Rēzeknes Baroka mūzikas dienas, LA.lv uzzināja koncertzālē “Gors”.

Šogad festivāls veltīts Čehijai, un tajā skanēs čehu mūzika senās mūzikas speciālistu – čehu un šveiciešu dziedātāju un instrumentālistu atskaņojumā.

Trijās koncertprogrammās būs dzirdams 200 gadu vecs angļu oriģinālinstruments – āmuriņklavieres, kas īpaši šim festivālam tiks atvestas no Prāgas. Festivāla koncertos Uzstāsies pianiste Alena Henigova, stīgu kvartets “Eisenberg Quartett”, kura mūziķi spēlē klasicisma laikmeta instrumentus, bet festivāla noslēgumā tiks izrādīta komiskā opera “Slepkavība atriebības dēļ”. Koncerti notiks Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē, Rēzeknes novada Lūznavas muižā un Mūzikas namā “Daile” Rīgā. Meistarklases tiks rīkotas Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā.

BMD atklāšanas koncertā 15. septembrī Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē “Zīdaste” čehu pianiste Alena Henigova atskaņos pirmsromantisma komponista un sava laika ievērojama klaviervirtuoza Jana Ladislava Duseka mūziku, spēlējot 19. gadsimtā būvētās Brodvuda manufaktūras āmuriņklavieres. Koncertā skanēs arī sonāte, ko komponists veltījis Kurzemes hercogienei Dorotejai.

Festivāla noslēgumā 19. septembrī Latgales vēstniecībā GORS un 20. septembrī Mūzikas namā “Daile” Rīgā tiks izrādīta 19. gadsimta čehu skaņraža Jana Jozefa Reslera komiskā opera “Atriebība slepkavības dēļ”. Iestudējuma režisors ir Miroslavs Rovenskijs, un mākslinieciskā vadītāja – Alena Henigova. Opera ir asprātīga un spoža parodija par 18. gadsimta itāļu dramatisko operu. Operā ir četri varoņi – nepatiesi apsūdzēts muižnieks Rikardo (Jaromīrs Noseks, bass), tiesnesis Fernando (Daniels Isa, tenors), tiesneša nolaupītā sieva Izabella (Anna Hlavenkova, soprāns) un tiesneša kalps Bruno (Havjers Hāgens, baritons). Darbība notiek kādas senlaicīgas pils tumšajos gaiteņos. Opera skanēs itāļu valodā, būs subtitri latviešu valodā.

No 14. līdz 17. septembrim Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā notiks dziedāšanas, klavieru, vijoles un čella spēles meistarklases baroka un klasicisma interpretācijā, kā arī tikšanās ar komponistiem Jiržīju Sihu un Vincentu Flikigeru, bet festivāla nedēļas laikā Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē būs apskatāma fotoizstāde par Jezeržī pili Čehijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+