Latvijā
Rīga

Septembrī Rīgas Franču licejs atgriezīsies vēsturiskajā ēkā Valdemāra ielā9


Ēka Krišjāņa Valdemāra ielā 48 pirms atjaunošanas uzsākšanas
Ēka Krišjāņa Valdemāra ielā 48 pirms atjaunošanas uzsākšanas
Foto – Karīna Miezāja

Paredzēts, ka no šī gada 1.septembra uz vēsturisko ēku Krišjāņa Valdemāra ielā 48 pārcelsies daļa Rīgas Franču liceja audzēkņu. Licejs šajā ēkā atradās no pagājušā gadsimta 30.gadiem līdz 1965.gadam, kad pārcēlās uz jauno ēku Mēness ielā. Ēkā ilgus gadus atradās Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāte.

Trešdien Rīgas domes vadība kopā ar Rīgas Franču liceja vecāku padomes pārstāvjiem apmeklēs liceja topošo ēku, kurā mācības audzēkņi uzsāks jau no jaunā mācību gada.

Plānots, ka turpmāk mācību process Rīgas Franču liceja skolēniem tiks nodrošināts vienā maiņā. 7.-12. klašu skolēni mācīsies pilnībā pārbūvētajā ēkā Krišjāņa Valdemāra ielā 48, bet 1.-6. klašu skolēni liceja esošajā ēkā Mēness ielā 8.

Rīgas Franču liceja renovācija tiek īstenota ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu, īstenojot projektu Nr.8.1.2.0/17/I/023 „Rīgas Franču liceja Krišjāņa Valdemāra ielā 48, Rīgā, ēkas renovācija, nodrošinot ergonomiskas mācību vides ierīkošanu un inovatīvu informācijas un komunikāciju tehnoloģijas risinājumu ieviešanu”.

Patlaban tiek veikta ēkas pārbūve, radot ergonomisku mācību vidi, ieviešot inovatīvus informācijas un komunikācijas tehnoloģiju risinājumus, ierīkojot jaunus dabaszinātņu un matemātikas kabinetus un izbūvējot jaunu sporta infrastruktūru.

ERAF līdzfinansējums liceja topošajai ēkai Krišjāņa Valdemāra ielā 48 ir 5 971 247 eiro. Ēku pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījumā atjauno pilnsabiedrība „RERE Būve 1”, ar kuru līgums tika noslēgts 2017. gada aprīlī. Renovācijas darbus ir plānots pabeigt 2018. gada augustā, lai ar jauno mācību gadu skolēni var sākt mācības jaunajā ēkā.

LA.lv