×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
10. aprīlis, 2018
Drukāt

Septembrī Rīgas Franču licejs atgriezīsies vēsturiskajā ēkā Valdemāra ielā (9)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Ēka Krišjāņa Valdemāra ielā 48 pirms atjaunošanas uzsākšanas

Paredzēts, ka no šī gada 1.septembra uz vēsturisko ēku Krišjāņa Valdemāra ielā 48 pārcelsies daļa Rīgas Franču liceja audzēkņu. Licejs šajā ēkā atradās no pagājušā gadsimta 30.gadiem līdz 1965.gadam, kad pārcēlās uz jauno ēku Mēness ielā. Ēkā ilgus gadus atradās Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāte.

Trešdien Rīgas domes vadība kopā ar Rīgas Franču liceja vecāku padomes pārstāvjiem apmeklēs liceja topošo ēku, kurā mācības audzēkņi uzsāks jau no jaunā mācību gada.

Plānots, ka turpmāk mācību process Rīgas Franču liceja skolēniem tiks nodrošināts vienā maiņā. 7.-12. klašu skolēni mācīsies pilnībā pārbūvētajā ēkā Krišjāņa Valdemāra ielā 48, bet 1.-6. klašu skolēni liceja esošajā ēkā Mēness ielā 8.

Rīgas Franču liceja renovācija tiek īstenota ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu, īstenojot projektu Nr.8.1.2.0/17/I/023 „Rīgas Franču liceja Krišjāņa Valdemāra ielā 48, Rīgā, ēkas renovācija, nodrošinot ergonomiskas mācību vides ierīkošanu un inovatīvu informācijas un komunikāciju tehnoloģijas risinājumu ieviešanu”.

Patlaban tiek veikta ēkas pārbūve, radot ergonomisku mācību vidi, ieviešot inovatīvus informācijas un komunikācijas tehnoloģiju risinājumus, ierīkojot jaunus dabaszinātņu un matemātikas kabinetus un izbūvējot jaunu sporta infrastruktūru.

ERAF līdzfinansējums liceja topošajai ēkai Krišjāņa Valdemāra ielā 48 ir 5 971 247 eiro. Ēku pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījumā atjauno pilnsabiedrība „RERE Būve 1”, ar kuru līgums tika noslēgts 2017. gada aprīlī. Renovācijas darbus ir plānots pabeigt 2018. gada augustā, lai ar jauno mācību gadu skolēni var sākt mācības jaunajā ēkā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Nav tiesa par atrašanos padomju laikos! Es pati vēl 1964./65. mācību gadā mācījos Franču licejā, kuru tolaik sauca par Anrī Barbisa 11. vidusskolu, un tas atradās uz Mēness un Miera ielas stūra. Uz Mēness ielas ēku licejs pārcēlās 1965./66. mācību gadā, savukārt tā vietu aizņēma viena no krievu skolām. Uz Valdemāra ielas licejs atradās pirms Otrā pasaules kara. No sākotnējās mītnes vietas to — tāpat kā vairākas citas latviešu skolas no savām mītnēm Rīgā — to izlika padomju vara pēc Otrā pasaules kara.

  2. Kāpēc mācībām vajadzīgs PROCESS?

  3. Lēnām, bet vēsturiskā taisnība atjaunojas. Ceru ka arī citās senajās ēkās atgriezīsies latviešu skolnieki. Tērbatas ielā…. A.Ķeniņa skola…..Kandavas ielā…..Ausekļa pamatskola u.tt Taisnībai ir jāuzvar.
    Cik ilgi civilokupanti,padomju cilvēks te saimniekos un noteiks ko mums darīt vai nedarīt, runāt vai klusēt u.tt

  4. Kā šai ēkā ar ķīmiskām vielām, kas iekodušās sienās, grīdās un griestos? Vai var uzskatīt, ka skolēnu veselība nav apdraudēta, ilgstoši uzturoties šajās telpās?

  5. Tas jauki,ka atgūst vēsturiskas telpas!

  6. Aleluja, beidzot no rītiem pa Mēness ielu varēs normāli braukt, Valdemāra ielas braucējiem- līdzjūtība, pirmā josla būs nebraucama- jaunā elite tiek pievesta tieši līdz durvīm, tad svarīgi izrāpjas šoferis, atver durvis jaunai zvaigznei un no bagāžnieka izņem mugursomu. Braucēji pacietīgi gaida….

Draugiem Facebook Twitter Google+