×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
1. augusts, 2014
Drukāt

Septembrī varēs pieteikties ES atbalstam par jaunaudžu kopšanu (1)

Foto-R. MežaksFoto-R. Mežaks

Lauku atbalsta dienests (LAD) no 1. līdz 30. septembrim pieņems projektu pieteikumus Eiropas Savienības (ES) atbalstam par jaunaudžu kopšanu un mazvērtīgu mežaudžu nomaiņu, liecina LAD informācija.

Kopumā ES Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākuma “Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana” piektajā kārtā būs pieejams publiskais finansējumus 1 045 400 eiro apmērā.

Projektu iesniegumi jāiesniedz LAD reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs, Zemkopības ministrijas Klientu apkalpošanas centrā vai elektroniski. Iesniegtie projekti būs jāīsteno astoņu mēnešu laikā no to apstiprināšanas dienestā, bet ne vēlāk kā līdz nākamā gada 1. jūnijam.

Latvijas Meža īpašnieku biedrība (LMĪB) paziņojumā medijiem norāda, ka šī meža īpašniekiem būs pēdējā iespēja pieteikties atbalstam jaunaudžu kopšanai uz “vecajiem nosacījumiem”. Proti, īstenot projektus un saņemt vēl iepriekšējā 2007.-2013.gada ES fondu plānošanas perioda atbalstu.

“Esam ļoti iepriecināti, ka rasta iespēja izsludināt vēl vienu jaunaudžu kopšanas atbalsta kārtu, izmantojot iepriekšējā perioda finansējumu. Jaunaudžu kopšana ir viens no svarīgākajiem pasākumiem visā meža audzēšanas ciklā, kas dod ļoti lielu ieguldījumu meža produktivitātes, koksnes kvalitātes, mežaudzes noturības pret nelabvēlīgiem klimatiskajiem faktoriem un CO2 piesaistes kontekstā,” atzīmē LMĪB vadītājs Arnis Muižnieks.

Saskaņā ar Valsts meža dienesta apkopoto informāciju: ja 2004. gadā jaunaudžu kopšanas apjoms privātajos mežos bija vien 4 2000 hektāru, tad 2013. gadā izkoptais apjoms sasniedza 45 200 hektārus jeb gandrīz 10 reizes vairāk, piebilst LMĪB.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. laba ziņa mežiniekiem. nu tik sāksies skrējiens pēc piķa 😀

Draugiem Facebook Twitter Google+