×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. augusts, 2012
Drukāt

Septembris sākas ar svētkiem


Septembra sākumā, kamēr laiks ārā vēl gana silts, tradicionāli norisināsies daudz bērniem un jauniešiem domātu pasākumu. Tomēr Zinību dienā svinības gaida ne tikai tos, kuri uzsāks skolas gaitas. Es uzzināju vismaz par dažām izklaides iespējām arī vecākajai paaudzei.


 

Dobelē 1. septembrī norisināsies amatu diena “Mazi “podi”, lieli “podi””. Tās ietvaros otrais starptautiskais amatnieku plenērs “Pa gadskārtu” Dobeles Amatu mājā pulcēs amatniekus, zemniekus, podniekus, stikla pūtējus, pinējus, kokgrebējus, audējus, adītājus, stāstniekus un folkloras kopas. Radošajās darbnīcās plenēra ietvaros būs iespēja apgūt ne tikai podu taisīšanu un kokļu darināšanu, bet arī dzijas krāsošanu ar dabiskām krāsvielām un vilnas velšanu. Kopā ar māksliniekiem varēs stāstīt un klausīties joku stāstus vai gleznot brīvdabā. Dienas noslēgumā – danči un vakarēšana.

Alūksnē un Gulbenē septembra pirmajā dienā notiks gadskārtējie Bānīša svētki, atzīmējot tā 109. gadadienu. Alūksniešus šogad sagaida dažādu populāru mūziķu uzstāšanās un Latvijas amatnieku un ražotāju tirgus, kas stacijas laukumā būs atvērts visas dienas garumā. No pulksten 13 līdz 15 stacijas laukumu apdzīvos grupas “Vilki” un “Vilcenes”, kas gan muzicēs, gan aicinās iesaistīties spēlēs un rotaļās. Kopā ar viņiem plānota arī gaviļnieka – bānīša – reisa sagaidīšana pulksten 14.25. Līdztekus klubs “Spēka pasaule” rīkos spēkavīru sacensības, kurās savas spējas varēs izrādīt arī drosmīgākie bānīša sagaidīšanas svētku dalībnieki. Savukārt gulbeniešiem būs iespēja doties ekskursijās pa Gulbenes dzelzceļa depo, kā arī izbraukt ar rokas drezīnu un motordrezīnu. Dienas laikā viesus izklaidēs “Stacijas bufetnieču” izdarības uz perona un kalšanas paraugdemonstrējumi depo smēdē. Pēc deviņiem vakarā pie depo norisināsies zaļumballe visām paaudzēm.

Valmierā Pauku priedēs savukārt 1. septembrī uzziedēs “Uguns paparde” – starptautisks uguņošanas festivāls. Tas iecerēts kā vairāk nekā stundu garš krāšņs uguns šovs īpaši pieskaņotas mūzikas pavadībā, ko veidos piecas pirotehnikas kompānijas no Francijas, Krievijas, Igaunijas, Lietuvas un Baltkrievijas. Iecerēti vairāk nekā 10 muzikāli uguņošanas priekšnesumi gaisā, uz zemes un ūdens. Viesus izklaidēs arī Latvijā populāras grupas un mūziķi.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+