Mobilā versija
-1.9°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
19. septembris, 2016
Drukāt

Septembris turpinās Knuta Skujenieka jubilejas zīmē

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Septembris turpinās dzejnieka Knuta Skujenieka jubilejas zīmē; gaidāma Knuta diena Salaspilī un konference “Un reizēm pietiek viena vārda” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB).

Sestdien, 24. septembrī Salaspilī, kultūras namā “Enerģētiķis”, risināsies Knuta diena, kurā piedalīsies pats jubilārs, dzejnieks Māris Salējs, mūziķis Uldis Fridrihsons un izdevniecības “Jumava” pārstāvji.

Pasākuma laikā būs apskatāma arī fotogrāfiju izstāde “Knutifikācija”, kuru veidojuši foto mākslinieki Viktorija Eksta un Paulis Jakušonoks.

Savukārt 27. septembrī plkst. 12 LNB konferenču centrā notiks konference “Un reizēm pietiek viena vārda”, kurā būs iespēja dzirdēt Ulža Bērziņa, Skaidrītes Lasmanes, Andas Kubuliņas, Janīnas Kursītes, Gintares Bernotienes, Astras Šmites, Viestura Vecgrāvja, Maijas Burimas, Mariana Rižija, Sandras Ratnieces, Raimonda Brieža, Ivetas Ratinīkas un Alda Pūteļa priekšlasījumus par dažādiem dzejnieka personības un daiļrades aspektiem. Referātu tematika aptvers Knuta Skujenieka devumu dažādās ar dzeju, atdzeju, dzejas kritiku un sabiedrisko darbību saistītās jomās.

Konferences sēdes vadīs Dr. philol. Maija Burima un Dr. philol. Marians Rižijs, konferenci rīko Latvijas Rakstnieku savienība, Literatūras, folkloras un mākslas institūts sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, Daugavpils Universitāti un Rakstniecības un mūzikas muzeju. Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+