Kultūra
Kultūrpolitika

Septiņas baznīcas saņems konkursa līdzekļus restaurācijai 16


Starp elementiem, kuri saņēmuši līdzekļus atjaunošanai, ir Rūjienas baznīcas gailis un bumba.
Starp elementiem, kuri saņēmuši līdzekļus atjaunošanai, ir Rūjienas baznīcas gailis un bumba.
Foto: Rūjienas Sv. Bērtuļa draudze

Noslēgusies projektu konkursa “Latvijas sakrālais mantojums” izvērtēšana. Kopumā 25 000 eiro lielais finansējums tiks izmantots septiņu dažādu konfesiju baznīcu kultūrvēsturisko vērību restaurācijai un saglabāšanai, šodien vēsta Rietumu Bankas labdarības fonds.

Arī šogad tika saņemti projektu pieteikumi no dažādiem Latvijas reģioniem gan par dievnamu ēku, torņu un kupolu restaurācijas darbiem, gan arī par atsevišķu unikālu interjera objektu saglabāšanu, kā altārgleznas, ērģeles, kroņlukturi.

“Viena no mūsu galvenajām prioritātēm projektu izvērtēšanas procesā ir dažādu konfesiju un dažādu Latvijas reģionu pārstāvniecība. Latvijā ir daudz skaistu sakrālo celtņu ar bagātīgiem un seniem vēsturiskajiem stāstiem, to saglabāšanā nākamajām paaudzēm jāpieliek īpašas pūles, tāpēc “Rietumu Bankas labdarības fonds” noteikti turpinās atbalstīt Latvijas sakrālā mantojuma saglabāšanu arī turpmākos gadus. Paldies “Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai” par sadarbību un augsto profesionalitātes līmeni objektīvā projektu izvērtēšanā jau sesto gadu pēc kārtas,” atzīmē “Rietumu Bankas labdarības fonda” valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.

“Latvijas sakrālais mantojums” finansējums piešķirts šādām baznīcām:

  • Piltenes ev. lut. baznīca – ērģeļu balkona pamatu nostiprināšanai,
  • Viļānu Sv. Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīca – koka krucifiksa restaurācijai,
  • Viļakas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīca – vitrāžu restaurācijai,
  • Rūjienas Sv. Bērtuļa evaņģēliski luteriskā draudze – baznīcas gaiļa un lodes atjaunošanai,
  • Jersikas Kristus Apskaidrošanās pareizticīgo baznīca – fasādes pretkorozijas apstrādei,
  • Liepājas vecticībnieku draudze – apkures sistēmas remontam,
  • Dignājas ev. lut. baznīca – lustras restaurācijai.

“Rietumu Bankas labdarības fonds” rīko projektu konkursu “Latvijas sakrālais mantojums” kopš 2012. gada. Šo gadu laikā atbalsts sniegts 35 baznīcām visā Latvijā. Projektu konkursa mērķis ir sekmēt Latvijas sakrālās arhitektūras un mākslas pieminekļu saglabāšanu un restaurāciju. Projektu izvērtēšanas žūrijā piedalījās pārstāvji no “Rietumu Bankas labdarības fonda” un “Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas”.

LA.lv