×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. augusts, 2014
Drukāt

Septiņcīņniece Ikauniece-Admidiņa izcīna sesto vietu Eiropas čempionātā

AFP/LETAAFP/LETA

Latvijas septiņcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa piektdien izcīnīja sesto vietu Šveices pilsētā Cīrihē notiekošajā Eiropas čempionātā vieglatlētikā.

Kopumā latviete septiņās disciplīnās tika pie 6310 punktiem.

Pēdējā disciplīnā – 800 metru skrējienā – latviete savā skrējienā bija ceturtā, finišu sasniedzot pēc divām minūtēm un 16,9 sekundēm, par to iegūdama 866 punktus.

Pirms šīs disciplīnas latviete ieņēma septīto vietu, bet 800 metru skrējienā izdevās ielauzties labāko sešiniekā.

Tikmēr par divkārtēju Eiropas čempioni kļuva Francijas pārstāve Ida Antonete Nana Džimū, kura septiņās disciplīnās kopumā ieguva 6551 punktu, aiz sevis atstājot Nadīni Brērseni no Nīderlandes.

Pie bronzas godalgas tikmēr tika beļģiete Nafisatu Tiama.

Jau vēstīts, septiņcīņas pirmajā disciplīnā 100 metru barjerskrējienā 24 sportistes tika sadalītas trijos skrējienos, latvietei savā skrējienā finišējot pēc 13,61 sekundes, kas bija desmitais labākais rezultāts un deva 1034 punktus.

Otrā disciplīna sportistēm bija augstlēkšana. Latviete ar pirmo mēģinājumu pārvarēja 1,76 metru, 1,79 metru un 1,82 metru augstumā novietotās latiņas, bet 1,85 metri viņai nepadevās. Tomēr Ikauniece-Admidiņa tāpat šajā disciplīnā sasniedza dalītu piekto labāko rezultātu, tiekot pie 1003 punktiem, kas kopvērtējumā ļāva pakāpties uz septīto pozīciju.

Trešā bija lodes grūšana, kas Ikauniecei-Admidiņai nav starp mīļākajām disciplīnām. Latviete lodi grūda 12,58 metrus tālu, ieņemot 22.vietu un apsteidzot vien vienu konkurenti. Par šo rezultātu latviete tika pie 700 punktiem, kopvērtējumā atkrītot uz 12.vietu.

Savukārt nedaudz vēlāk sekojušajā 200 metru skrējienā Ikauniece-Admidiņa ieņēma desmito vietu, finišējot pēc 24,75 sekundēm. Tas deva 910 punktus un arī summā viņa pakāpās uz desmito pozīciju.

Septiņcīņas piektajā disciplīnā – tāllēkšanā – Latvijas sportiste uzrādīja rezultātu 6,20 metri, kas bija labākais sniegums starp A grupā startējošajām 11 dalībniecēm. Tāpat latviete par 14 centimetriem uzlaboja savu sezonas labāko rezultātu, bet pēc šīs disciplīnas ar papildus nopelnītiem 912 punktiem viņa pakāpās uz devīto vietu.

Septiņcīņas sestajā disciplīnā – šķēpa mešanā – latviete uzrādīja savu sezonas labāko rezultātu – 51,30 metri, kas bija piektais rezultāts gan B grupā, gan kopumā.

Ar katru metienu Ikauniece-Admidiņa šķēpmešanā uzlaboja savu rezultātu – pirmajā raidījumā rīks lidoja 47,84 metrus tālu, bet otrajā tas atdūrās tieši uz 50 metru atzīmes. Savukārt trešajā metienu sērijā viņa sasniedza savu labāko rezultātu – 51,30 metri.

Līdz ar to Ikauniece-Admidiņa par veiksmīgi izpildīto šķēpmešanu tika pie 885 punktiem, kas kopvērtējumā ļāva no devītās pozīcijas pakāpties uz septīto.

Kā zināms, pirms tam piektdien uz starta stājās divi citi Latvijas sportisti. Vidējo distanču skrējēja Poļina Jeļizarova piektdien uzrādīja savu sezonas labāko rezultātu 3000 metru šķēršļu skrējienā priekšsacīkstēs, nodrošinot vietu finālā.

Jeļizarova startēja otrajā priekšsacīkšu skrējienā un starp 11 sportistēm ierindojās ceturtajā vietā, uzrādot laiku deviņas minūtes un 52,58 sekundes. Tādējādi atlēte par 0,04 sekundēm uzlabojusi savu sezonas labāko rezultātu.

Tikmēr Latvijas skrējējs Dmitrijs Jurkevičs piektdien nespēja pārvarēt 1500 metru priekšsacīkšu skrējienu, uz kuru sportists šajā čempionātā bija licis uzsvaru.

Jurkevičs starp 16 skrējiena dalībniekiem palika 13.vietā, finišējot pēc trīs minūtēm un 45,92 sekundēm. Sportists par 0,73 sekundēm uzlaboja savu sezonas labāko laiku.

Kopvērtējumā 32 sportistu konkurencē Latvijas skrējējam 24.vieta.

Jurkevičs šajā čempionātā jau piedalījās 800 metros, kur palika vien 30.vietā.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā pirms diviem gadiem Helsinkos Jurkevičs 1500 metros izcīnīja augsto, sesto vietu.

Tikmēr vakara sesijā tāllēcējs Elvijs Misāns pārvarēja priekšsacīkstes ar rezultātu 7,79 metri, kas viņam deva 11.vietu un iespēju svētdien piedalīties finālsacensībās.

Šajā sezonā Misāns beidzot pārvarēja astoņu metru robežu, jūnijā Eiropas komandu čempionātā lecot 8,05 metrus tālu. Latvijas rekords tāllēkšanā – 8,07 metri – jau kopš 1983.gada pieder Jurim Tonem.

Svētdien gaidāmajam finālam kvalificēsies visi sportisti, kas lēks vismaz 8,00 metrus tālu, vai arī 12 labāko rezultātu uzrādītāji.

Eiropas čempionāts, kurā kopā piedalīsies 24 Latvijas sportisti, ilgs līdz svētdienai. Sacensības tiešraidē būs iespējams vērot arī Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+