Sports

Septiņcīņniece Ikauniece-Admidiņa pēc augstlēkšanas atkāpjas uz 14. vietu 16

foto: REUTERS

Latvijas septiņcīņas sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa atrodas 14.vietā pēc Riodežaneiro olimpisko spēļu pirmajām divām disciplīnām, kur sportistēm bija jāveic 100 metru barjerskrējiens un augstlēkšana.

Pēc divām disciplīnām Ikauniece-Admidiņa iekrājusi 2016 punktus, bet līdere ar 2203 punktiem ir Londonas olimpisko spēļu čempione Džesika Enisa-Hila no Lielbritānijas.

Barjeru distance sportistēm bija jāveic lietainos laikapstākļos, kas gan netraucēja dažām atlētēm sasniegt personiskos rekordus.

Otrais skrējiens, kurā piedalījās Ikauniece-Admidiņa, sākās nervozi, jo divas sāncenses veica pāragru startu. Tomēr ar trešo piegājienu skrējiens aizritēja veiksmīgi, un latviete distanci veica 13,33 sekundēs, savā skrējienā būdama pārliecinoši ātrākā.

Par šo rezultātu Ikauniece-Admidiņa nopelnīja 1075 punktus. Maija beigās, kad jūrmalniece prestižajās sacensībās Austrijas pilsētā Gecisā sasniedza jaunu valsts rekordu septiņcīņā, Ikauniece-Admidiņa distanci veica 13,07 sekundēs un nopelnīja 1114 punktus.

Visātrākais skrējiens padevās Enisai-Hilai no Lielbritānijas, kura distanci veica 12,84 sekundēs un nopelnīja 1149 punktus.

Savukārt augstlēkšanā Ikauniece-Admidiņa ar otro piegājienu pārvarēja 1,68, 1,71 un 1,74 metru augstumā novietotas latiņas. Ar trešo piegājienu viņai izdevās pārlēkt 1,77 metrus augstu latiņu, taču vēl trīs centimetrus augstākās lēciens latvietei nepadevās.

Ar 1,77 metrus augstu lēcienu un 941 punktu Latvijas sportiste šajā disciplīnā ieņēma dalītu 15.vietu, bet visaugstākie lēcieni padevās Lielbritānijas septiņcīņniecei Katarīnai Džonsonei-Tompsonei un beļģietei Nafisatu Tiamai, kuras pārlēca 1,86 metrus un dabūja 1093 punktus.

Naktī uz sestdienu plkst.2.35 sāksies lodes grūšana, kamēr plkst.4.05 – 200 metru sprints.

Septiņcīņas sacensības tiks noslēgtas sestdien, kad norisināsies tāllēkšana, šķēpmešana un 800 metru skrējiens.

Saistītie raksti

Pirms olimpiskajām spēlēm Ikauniece-Admidiņa, kura pērn izcīnīja bronzu pasaules čempionātā, tika minēta kā olimpisko spēļu medaļu pretendente. Vēl maijā latviete sasniedza jaunu valsts rekordu (6622 punkti) un izcīnīja otro vietu prestižajās septiņcīņas sacensībās Austrijas pilsētā Gecisā.

Ikauniece-Admidiņa piedalījās arī 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs, kad ar atkārtotu Latvijas rekordu viņa izcīnīja devīto vietu. Pēdējā pusotra gada laikā sportiste valsts rekordu labojusi četras reizes.

Olimpiskās spēles Riodežaneiro risināsies līdz 21.augustam.

LA.lv